İŞKUR Meslek Edindirme İle 81 İlde Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan Meslek Edindirme Kursları kapsamında 81 ilde personel alımı başladı. İlgilenen adaylar için link verilmiş olup tüm detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 15.03.2020, 08:51
İŞKUR Meslek Edindirme İle 81 İlde Personel Alımı

İŞKUR yayınladığı ilan çerçevesinde Meslek Edindirme Kursları (MEK) 81 ilde personel başvuruları alınmaya başlanmıştır. Bu kursları alan adaylar iş garantili mesleklere yönelmesi sebebiyle 3 aylık kursların bitiminde işsiz kalmayacaktır.

Meslek Edindirme Kursları personel alım şartları neler; İŞKUR üzerinden başvurular online olarak yapıldığından dolayı iş arayanlar bölümüne gidilerek meslek guruplarına göre en az okuryazar adaylar başvurularını online olarak yapabilmektedir.

İş garantili MEK kursları ortalama 2 veya 3 ay belli ücret alarak gidilebilmektedir. Adaylar bu süreçte hem kazanıyor hem de mesleki eğitimlerini tamamlayarak İŞKUR garantisi altında kurs bitiminde işe yerleştiriliyorlar.

Meslek Edindirme Kursları ile şehirler ortalama 70 veya 90 kişi aralıklarla kursiyer almaktadır. Adaylar başvurularını kendi şehrinde bulunduğu ilanları incelemesi gerekmektedir. Başvuru linki aşağıda verilmiştir, başvuruyu yapamayan adaylar İŞKUR İl/ilçe Müdürlükleri vasıtasıyla şahsen yapabilir.

İŞKUR Meslek Edindirme Kursuna ONLİNE başvurunuz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Emine bilgin 1 yıl önce
Güvenlik iş arıyorum hatay iskenderunda ıskur giriyorum iş yok diyorlar iş olursa 5436092123 ulasabilrisiniz