İŞKUR KPSS’SİZ Daimi Öğretmen, Aşçı, Bakıcı ve Personel Alıyor

Yayımlanan ilanlara göre KPSS şartsız Daimi Öğretmen, Aşçı, Bakıcı ve Personel Alımı yapıyor. Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden alınacak personellere dair başvuru şartları neler, kimler başvuruda bulunabilir, tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 06.10.2019, 04:37
İŞKUR KPSS’SİZ Daimi Öğretmen, Aşçı, Bakıcı ve Personel Alıyor

İŞKUR tarafından yayımlanan ilana göre KPSS şartı aranmaksızın daimi öğretmen, aşçı, bakıcı ve personel alımı yapılmaktadır. İŞKUR işçi ve personel alımlarına ilişkin olarak tüm detaylar haberimizde.

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan kurum dışı kamu işçi personel alımı ilanlarına göre Hatay İli Defne Belediye Başkanlığına bağlı firmada KPSS şartı aranmaksızın öğretmen, aşçı, bakıcı ve personel alımı yapılacağı ilan edilmiştir. İlana göre kadro dağılımı 5 kişi okul öncesi öğretmeni alımı, 5 kişi çocuk bakıcısı alımı, 1 kişi aşçı alımı yapılacağı ilan edilmiştir.

Hatay ili Defne ilçesinde ikamet eden adaylar tarafından alımı gerçekleştirilecek ilanda 4 yıllık eğitim veren çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitim bölümlerinden mezun olunması gerekiyor.
İlgili adaylar erkek ve kadın adaylarının da değerlendirileceği ilanda başvurular devam ediyor. Son başvuru tarihi ise 11 Ekim 2019. Başvuruları olumlu değerlendirilip mülakata çağrılacak adaylara ise 16 Ekim 2019'da mülakat yapılacağı duyurulmuştur.

Belediye tarafından alınacak diğer kadrolar ise çocuk bakım elemanı ve aşçı alımıdır. Çocuk bakım elemanı olarak alınacak aday önlisans bölümleri olan çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünden mezun olması gerekmektedir.

Aşçı alımında ise deneyimli adaylar tercih edilecektir. Aşçılık sertifikasına sahip olan adayların alınacağı ilanda mezun şartı aranmıyor. Okuryazar olduğunu belgeleyen aday diğer şartları sağlıyorsa başvuru yapabilecek.

BAŞVURU ESAS VE USULÜ

Türkiye İş Kurumu kurum dışı kamu işçisi bölümünde yayımlanmış olsa da müracaatları İŞKUR yapılmamaktadır. Bu tür belediye şirketleri işçi alımlarında alım yapacak kurumun insan kaynakları personel daire başkanlığına müracaat edilmesi gerekiyor.
Yapılacak 7 daimi işçi ilanına göre Defne Belediyesi Harbiye Ana Merkez Binası İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'ne 7 Ekim 2019 tarihine kadar giderek şahsen başvuruda bulunabilecektir.

Defne Belediye Başkanlığı 7 Daimi işçi alımı ilanı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)