İŞKUR Kamu ve Özel Firmalar 500 Büro Memur Alımı

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilan kapsamında kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra özel firmalarda istihdam edilmek üzere en az ilköğretim mezunu 500 büro memur alımı Aralık ayı boyunca devam etmektedir. Tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 07.12.2019, 00:01
İŞKUR Kamu ve Özel Firmalar 500 Büro Memur Alımı

İŞKUR iş ilanlarına göre kamu ve özel firmalarda istihdam edilmek üzere 500 büro memuru alımı yapılmaktadır. İlgili adayların başvuru şartları ve tüm detayları haberimizin devamında verilmiştir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için resimli olarak anlatılmış olup direk başvuruda bulunabilirsiniz.

İŞKUR BAŞVURU GENEL ŞARTLARI
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, En az okuryazar olması, 18 yaşını doldurmuş olması, Askerliğini yapmış veya tecilli olması, Genelde ikamet şartı aranmakta (Türkiye Geneli ilanlar hariç) İŞKUR kaydının olması, Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli veya başka şekilde maaş almıyor olması, İlanlarda yer alan mezuniyet belgesini sunması, Kamu haklarından mahrum olmaması, İlanlarda deneyim sahibi olması istenebilir,

Yeni yasa hükmü ile ( 2527 sayılı yasa ile Türk soylu yabancıların meslek ve sanatlarını serbestçe yapabilme Türk vatandaşı olması kaydı ile ) buna özel teşebbüslerin hükümleri saklıdır. Affa uğramış olsa dahi Anayasal düzene Devletin güvenliğine karşı suç işlememiş olması gerekmektedir.

İŞKUR İŞ İLANLARI VEREN ŞEHİRLER

Türkiye İş Kurumu yayımlamış olduğu ilanlar ile 81 ilde personel işçi alımları yapmakta olup alım yapan şehirler; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak illerine işçi alımları yapılmaktadır. İş arayan bölümü aşağıda resimli olarak verilmiş olup büro memuru yazmanız durumunda giriş yapabilirsiniz. Ayrıca başvuru için aşağıda link verilmiştir.

İŞKUR’A KAYIT NASIL YAPILIR

Türkiye İş Kurumuna kayıt yaptırarak hizmet alabilmek ve işe yerleşebilmek için İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden veya kuruma şahsen başvurularda kesinlikle iletişim ve mesleki bilgilerinizi doğru bir şekilde verdiğinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iş ilanı yayımlanmış olsa iletişim veya meslek bilgisinin yanlış olması halinde iş başvurusu yapamazsınız.

İŞKUR KAYIT KOŞULLARI NELER

İş arayanlar Türkiye İş Kurumuna kayıt yaptırabilmesi için 14 yaşını doldurmuş olması ve kişinin beyanının esas alınacağı bu beyan üzere kuruma bundan dolayı sorumluluk yüklenemez ibaresi bulunmaktadır.

İŞKUR KAYIT GEÇERLİLİK SÜRESİ

Kurum tarafından kayıt edilen iş arayan vatandaşın aktif şekilde kaydı 12 ay olup bu zaman diliminde eğer her hangi bir işlem yapılmadıysa otomatik olarak kaydı pasif duruma getirilir. Pasif duruma düşen iş arayan girişi üzerinden girse dahi artık başvuru yapamaz. 12 aylık zaman diliminde 1 kere dahi İŞKUR şahsi sayfasına girmesi İŞKUR kaydının donmaması anlamına gelmektedir. 12 ay içerisinde İŞKUR’a girmemiş İŞKUR kaydı olan adaylar, Türkiye İş Kurumuna online, telefonla, faxs ile sözlü olarak veya şahsen kuruma giderek tekrardan aktif hale getirebilir.

İŞKUR İŞ İLANLARINA BAŞVURU ŞEKLİ

Türkiye İş Kurumu tarafından kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel teşebbüslerinde personel talebine cevap veren İŞKUR’da başvuru şekli ve ilan arama nasıl yapılır. Anasayfa üzerine geldiğinizde iş arama veya iş ilanlarını gördüğünüz taktirde başvuru yapacağınız ilanın üzerine tıklamanız halinde ilan açılacaktır. Açılan ilanın numarasını kopyalayarak e-devlet üzerinden veya İŞKUR resmi web sayfası üzerinden TC kimlik numaranızla giriş yaparak kopyalamış olduğunuz ilan numarasını arama bölümüne yapıştırdığınızda iş başvurusunda bulanabileceksiniz.

İŞKUR iş ilanları büro memuru alımı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)