İŞKUR ile 200 Bin İstihdam Sağlanacak

İkinci 100 günlük eylem planı kapsamında 200 bin vatandaşımızın İŞKUR aracılığıyla istihdam edilmesi hedefleniyor.

İŞKUR ile 200 Bin İstihdam Sağlanacak

Meslek Kursları Devam Edecek
2018 yılı içerisinde 1 milyona yakın kişi milli istihdam seferberliği doğrultusunda istihdam edilmişti. Bu uygulama 2019 yılında da devam edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan ikinci 100 günlük eylem planında 200 bin vatandaşımızın da istihdam edilmesi hedefleniyor.

İstihdamlar İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilecek. Bunun için işsiz olanlara meslek kursları verilecek. Ardından da sektörde nitelikli eleman ihtiyacı olan alanlarda istihdamları sağlanacaktır. Sadece özel sektörde değil kamuda da istihdam gerçekleştirilecek. Bu süreçte şehit ve gazi yakını olanlar da istihdam edilecek. İlk etapta bu kişilerin sayısının 500 olması hedefleniyor. 

Hali hazırda İŞKUR'a kayıtlı olup işsiz olan ve iş arayan kişilerin sayısı ciddi rakamlara ulaşıyor. Bu kişilerden 110 bin tanesi meslek kurslarına yönlendirilecek. Böylelikle bir meslek edinme imkanına kavuşacaklar.

Özel sektörde kalifiye eleman arayışları devam ediyor. Bu sebeple nitelikli ara eleman yetiştirmek amacıyla hem İŞKUR hem de belediyeler kurslar veriyor. Bu kurslara katılmak isteyen adaylar İŞKUR sistemine kayıt olmalıdır. Ardından kurs almak istedikleri ildeki açık olan kursları incelemeli ve açık kurs varsa başvurularını yapmalıdırlar. Kursların kontenjanları sınırlı sayıda olduğu için acele edilmesinde fayda vardır. Bu kurslar neticesinde sertifika da verilecek.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 21:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe gül
Ayşe gül - 7 ay Önce

Bende belediyenin verecegim kursa katılmak istiyorum 0531 56775 93

hasan
hasan @Ayşe gül - 7 ay Önce

cep numarani yazma buralra

Bayram  Gündüz
Bayram Gündüz - 7 ay Önce

bende belediyenin vereceği kursa katılmak istiyorum.

Şerafettin çelik
Şerafettin çelik - 7 ay Önce

Iş makinası operatörü yum tır şöforuyum

A.O.k
A.O.k - 7 ay Önce

Ben 55yesindeyim temizlik ...yemek ...hamur işleri . Şoförlük veya beraberlik kurslarına katılmak imkanım ver mi ... nereye müracaat etmem gerekir... teşekürler

Fatma Dilemek
Fatma Dilemek - 7 ay Önce

Bende kursa katılmak istiyorum

ekrem ocak
ekrem ocak - 7 ay Önce

Bende kursa katılmak istiyorum 0553 351 13 77

ekrem ocak
ekrem ocak - 7 ay Önce

Bende kursa katılmak istiyorum 0553 351 13 77

dogan keskin
dogan keskin - 7 ay Önce

Bende katîlmak istiyorum belediyeni kursuna 05456260628