İŞKUR İlanları Öğretmenevleri, TÜBİTAK Kamu Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu tarafından yayınlanan ilanlar kapsamında Öğretmenevleri ve TÜBİTAK bünyesinde istihdam edilmek üzere 4 Şehirde 7 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edilmiştir İlgilenen adayların başvuru şartları ile detaylar haberimiz içeriğinde…

Kamu Personeli Alımı 03.07.2020, 15:34 04.07.2020, 13:31
İŞKUR İlanları Öğretmenevleri, TÜBİTAK Kamu Personel Alımı

İŞKUR kamu iş ilanlarında Türkiye Geneli kamu kurum ve kuruşlarda, kamu personeli alımları ilanları yayınlanmaktadır. Memur alımı, sözleşmeli memur alımı, sürekli işçi alımı, daimi işçi alımı, TYP alımı, geçici işçi alımları yayınlanmaktadır. Buna ilaveten Öğretmenevleri ve TÜBİTAK 7 kişilik kontenjanla kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Öğretmenevleri personel alımları, unvanlar ve şehirler;

İŞKUR üzerinden yapacakları başvuruların akabinde görev yapmaya hak kazanmaları ile birlikte Ürgüp Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü; Arapgir Öğretmenevi Müdürlüğü ve ayrıca Menteşe Öğretmen Evi Akşam ve Sanat Okulu Müdürlüğünde görev yapacakları açıklandı.

Alım şehirleri; Nevşehir; Malatya ve Muğla illerinde kamu hizmeti veren kuruluşlarda istihdam edileceği beyan edilirken; aynı zamanda verilen unvan ve kontenjan bilgilerine göre; birer kişi; Garson Servis Elemanı, Temizlik Görevlisi; Resepsiyon Görevlisi Ön Büro Elemanı, Temizlik Görevlisi Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi alımları yapılacağı ilan edilmiştir.

Başvuru şartları ve İŞKUR ilan numaraları; Adayların en az ilkokul mezunu olması ve görev yapacakları alana dair deneyimli olması gerekmektedir. İŞKUR iş ilan 00005572044, 00005571847, 00005571403, 00005571286 numaralarıyla başvuru işlemleri yapılacaktır. Kura çekimleri ile yapılacak olan başvurular ilanların yayımlandığı bugün 3 Temmuz 2020 tarihi itibari ile başlamıştır. Son başvuru tarihi ise 7 Temmuz 2020 olup başvurular İŞKUR resmi internet adresinden online olarak yapılmaktadır.

TÜBİTAK BİLGEM Teknik Destek Personeli Alımı;

TÜBİTAK (BİLGEM), Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi İŞKUR’da yaptığı açıklamada alınacak 2 personelin Teknik ve Destek Personeli olarak kurum bünyesinde görev yapacağını duyurdu.

Genel Başvuru Şartları; Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak, Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Anayasal düzene karşı suç işlememiş olmak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak şartları arandığı duyuruldu.

Adayların başvuru şekli nasıl; İlana başvuruda bulunmak için kurum internet adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur. İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir. Başvurular 24 Temmuz 2020 tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir.

Daha detaylı bilgi için kılavuzu inceleyiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)