İŞKUR İlanları! İş Arayanlar İŞKUR Kaydı Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan kamu ve özel firmalarda iş arayanların durağı olan İŞKUR kaydı için vatandaşlar nasıl bir yol izlemelidir. Tüm detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 01.07.2020, 02:10
İŞKUR İlanları! İş Arayanlar İŞKUR Kaydı Nasıl Yapılır?

Kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra özel firmalarda iş arayan veya iş arıyorum diyen vatandaşlar öncelik olarak İŞKUR kaydını yaptırmalıdır. İŞKUR kaydını yaptıran vatandaşları kamu kurum ve kuruluşlarında kamu personeli alımlarında yayınlanan ilanlar kapsamında genel başvuru ve özel şartlarının tutması halinde kamuda çalışma hakkı elde edebilir.

Ayrıca özel sektörün eleman arayışında devlet desteğinin olması için İŞKUR kaydı aranmakta olduğundan dolayı işverenlerin İŞKUR üzerinden personel tedarik yapması münasebetiyle iş arayan vatandaşlar kesinlikle İŞKUR KAYDININ olması gerekmektedir.

İŞKUR KAYDI NASIL YAPILIR

Kurum sitesine üye olmak isteyenler “Üyelik Sözleşmesi” başlığı altında bulunan maddeleri okuduğunu ve kabul ettiğini onaylar. İŞKUR portalına üye olan kullanıcılar, verdikleri her bilginin doğru ve geçerli olduğunu kabul eder. Bu bilgilerden dolayı oluşabilecek sorunlardan Kurum sorumlu değildir.

Sisteme üye olurken tercih ettikleri iletişim yöntemi (Fiziki adres, e-posta veya GSM numarasına kısa mesaj servisi) ile bilgilendirileceklerdir. Tüm bildirimlerde ve yazışmalarda üye olurken verilen iletişim bilgileri esas alınır. Kurum gerekli gördüğü durumlar ve işlemler için bildirilen fiziki adrese gönderimde bulunabilir.

Kuruma yanlış beyan edilen iletişim bilgisinden dolayı oluşabilecek hatalardan İŞKUR sorumlu olmayacaktır. Sisteme üye olurken kullanıcılar tarafından şifre belirlenmektedir. Bu şifrenin gizliliği kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, şifresinin izinsiz kullanıldığını tespit etmesi durumunda Kurumu haberdar etmekle yükümlüdür.

Bu şifrenin kullanıcıdan izinli ya da izinsiz olarak kullanımından dolayı ortaya çıkacak sorunlardan kurum sorumlu tutulamaz. " İbaresi Bulunmakta"

İŞKUR kaydınızı hemen YAPINIZ.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)