İŞKUR Ekim Ayı Kamu ve Özel 1987 Temizlik Personeli Alımları

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan güncel iş ilanları kapsamında 1987 kişi kamu ve özel kurumlara temizlik personeli olarak alınacağı ilan edildi. Başvurular online olarak yapılmaktadır. Tüm detaylarıyla haberimiz içeriğinde…

Kamu Personeli Alımı 13.10.2019, 01:16 14.10.2019, 15:54
İŞKUR Ekim Ayı Kamu ve Özel 1987 Temizlik Personeli Alımları

İŞKUR yayımlanan güncel iş ilanları kapsamında 1987 kişi kamu ve özel kurum ve kuruluşlarda istihdam edilmek üzere personel alacağını duyurdu. İş arayanlar için kaçırılmayacak fırsat olarak nitelenen kamu ve özel kurum ve kuruluşlara 1987 personel alınacağı ilan edilmiştir. Başvurular başlamış olup online olarak Ekim ayı sonuna kadar devam edecektir.

İŞKUR BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, En az okuryazar olması, 18 yaşını doldurmuş olması, Askerliğini yapmış veya tecilli olması,

Genelde ikamet şartı aranmakta (Türkiye Geneli ilanlar hariç) İŞKUR kaydının olması, Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli veya başka şekilde maaş almıyor olması, İlanlarda yer alan mezuniyet belgesini sunması, Kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir.

Yeni yasa hükmü ile “2527 sayılı yasa ile Türk soylu yabancıların meslek ve sanatlarını serbestçe yapabilme Türk vatandaşı olması kaydı ile” buna özel teşebbüslerin hükümleri saklıdır. Affa uğramış olsa dahi Anayasal düzene Devletin güvenliğine karşı suç işlememiş olması gerekmektedir.

İŞKUR İŞ İLANLARI VEREN ŞEHİRLER
Türkiye İş Kurumu yayımlamış olduğu ilanlar ile 81 ilde personel işçi alımları yapmakta olup alım yapan şehirler; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak illerine işçi alımları yapılmaktadır.

İŞKUR’A KAYIT NASIL YAPILIR

Türkiye İş Kurumuna kayıt yaptırarak hizmet alabilmek ve işe yerleşebilmek için İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden veya kuruma şahsen başvurularda kesinlikle iletişim ve mesleki bilgilerinizi doğru bir şekilde verdiğinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iş ilanı yayımlanmış olsa iletişim veya meslek bilgisinin yanlış olması halinde iş başvurusu yapamazsınız.

İŞKUR KAYIT KOŞULLARI 

İş arayanlar Türkiye İş Kurumuna kayıt yaptırabilmesi için 14 yaşını doldurmuş olması ve kişinin beyanının esas alınacağı bu beyan üzere kuruma bundan dolayı sorumluluk yüklenemez ibaresi bulunmaktadır.

İŞKUR KAYIT GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADAR

Kurum tarafından kayıt edilen iş arayan vatandaşın aktif şekilde kaydı 12 ay olup bu zaman diliminde eğer her hangi bir işlem yapılmadıysa otomatik olarak kaydı pasif duruma getirilir. Pasif duruma düşen iş arayan girişi üzerinden girse dahi artık başvuru yapamaz. 12 aylık zaman diliminde 1 kere dahi İŞKUR şahsi sayfasına girmesi İŞKUR kaydının donmaması anlamına gelmektedir. 12 ay içerisinde İŞKUR’a girmemiş İŞKUR kaydı olan adaylar, Türkiye İş Kurumuna online, telefonla, faxs ile sözlü olarak veya şahsen kuruma giderek tekrardan aktif hale getirebilir.

İŞKUR İŞ İLANLARINA BAŞVURU ŞEKLİ NASIL

Türkiye İş Kurumu tarafından kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel teşebbüslerinde personel talebine cevap veren İŞKUR’da başvuru şekli ve ilan arama nasıl yapılır. Anasayfa üzerine geldiğinizde iş arama veya iş ilanlarını gördüğünüz takdirde başvuru yapacağınız ilanın üzerine tıklamanız halinde ilan açılacaktır. Açılan ilanın numarasını kopyalayarak e-devlet üzerinden veya İŞKUR resmi web sayfası üzerinden TC kimlik numaranızla giriş yaparak kopyalamış olduğunuz ilan numarasını arama bölümüne yapıştırdığınızda iş başvurusunda bulanabileceksiniz.

İŞKUR temizlik işçi personel alımı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)