İŞKUR Bay Bayan Belediye Personel Alım İlanı Yayınlandı

İŞKUR En Az Lise Mezunu Olma Şartı İle, Bay Bayan belediye personel alım İlanı Yayınlandı . Belediyeler 2500 ile 3500 TL Maaşla Personel Alımları Yapıyor...

Kamu Personeli Alımı 09.07.2020, 19:03 12.07.2020, 19:04
İŞKUR Bay Bayan Belediye Personel Alım İlanı Yayınlandı

Belediyeler 2500 ile 3500 TL Maaşla Personel Alımları Yapıyor

İŞKUR belediye personel alım ilanları yayımlandı. 8 Temmuz 2020 tarihli İŞKUR iş ilanları aracılığı ile yayımlanan kamu personeli alım duyuruları dahilinde belediyelere 2 bin 500 TL ile 3 bin 500 TL maşla personel alımları yapılacaktı Yurt genelinde devam eden kamu personeli alım süreçleri kapsamında yayımlanan istihdam duyuruları hızlı bir şekilde yayımlanamaya devam ediyor. Temmuz ayı personel alımı ilanları da aracı kurumlar tarafından ilan ediliyor.

İŞKUR İş İlanları

Kamu kurum ve kuruluşlarında münhal ve eksik tespit edilecek kadrolara dair istihdamların yapılabilmesi için kurumlar tarafından memur alımı, kamu personeli alımı, sürekli işçi alımı ve geçici işçi alımı ilanları hazırlanıyor.

Belediye Personel Alımları

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlana 8 Temmuz 2020 tarihli ilanların ise önemli bir kısmı belediye personel alımı kategorisinden yayımlandı. Edinilen bilgilere göre; Bahşılı Belediyesi, Enez Belediyesi, Korgun Belediyesi ve Çemişkezek  Belediyesi tarafından kamu personeli alımları yapılacaktır.

Görev Yeri Unvan ve Kontenjan Bilgileri

İŞKUR iş ilanlarında detaylandırılan ve online başvuru sistemine dair bilgileri sunulan personel alımları için; Bahşılı Belediyesi tarafından Televizyon Habercisi ve Programcısı unvanı ile 1 kişilik kamu personeli kontenjanı açıldı.Ayrıca Enez Belediyesi dahilinde görevlendirilmesi için 3 kişilik kontenjan ile Temizlik işçisi (el ile - cadde, sokak, park vb.) alımı yapılacak olup; Korgun Belediyesi dahilinde ise 1 kişilik kontenjan ile Elektrik Teknisyeni ve 1 kişilik kontenjan ile Beden İşçisi alımı yapılacaktır.

Son olarak Çemişkezek  Belediyesi tarafından yayımlanan istihdam ilanında yer alan bilgilere göre 1 kişilik kontenjan dahilinde Muhasebeci alımı yapılacaktır.

Başvuru Süreci

İlgili ilanlara 8 Temmuz 2020 İŞKUR iş ilanları tarafından yayımlanmış olup; yayımlandığı andan itibaren ilanların başvuru süreçleri başlamıştır. Söz konusu ilanlara başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki görselde yer alan İŞKUR iş ilan numaraları ile resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvurularını tamamlaması mümkün olup; başvurular için son tarih 13 Temmuz 2020 olarak açıklanmaktadır.

Sadece Televizyon Habercisi ve Programcısı alımı için KPSS  60 puan talep ediliyor olup; Muhasebeci alımı için lisans ve Elektrik Teknisyeni alımı için de Elektrik-Elektronik Teknolojisi lise mezuniyeti talep edilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)