İŞKUR 81 Şehir’e 3.500 Kamu Personel Alımı! Başvurular Başladı

Yayımlanan İŞKUR ilanlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunlarının başvuracağı 3.500 kamu personeli alımı ilanları yayımlanmıştır. Başvurular başlamış olup detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 25.09.2019, 10:59 25.09.2019, 19:21
İŞKUR 81 Şehir’e 3.500 Kamu Personel Alımı! Başvurular Başladı

Valilikler, Kaymakamlıklar, Belediyeler, MEB Okullar ve diğer kamu kurumlarında istihdam edilmek üzere yayımlanan ilanlara göre ilkokul, ortaokul, lise, önlisans ve lisans mezunlarının başvuracağı kamu personeli alımı ilanları başlamış olup 3.500 kamu’ya personel alınacaktır.

MEB TYP alımları 81 şehirde başvurular başlamış olup diğer kamu kurum ve kuruluşları’da TYP kapsamında kurumların ihtiyaçlarına göre İŞKUR TYP personeli alımı yaparak personel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. TYP alımlarının birçoğu okullara güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi olarak istihdam edilirken diğer kurumlara örneğin; Belediye Başkanlıklarına çevre temizliği ve park ve bahçe düzenleme ve işçi alımları olarak yapmaktadır.

Yayımlanan ilanlara göre adayların ikamet etmiş olduğu şehirlerde Valilikler, Kaymakamlıklar, Belediyeler ve MEB Okullarına TYP alımları yapılacağı ilan edilmiştir. Alınacak kamu personelleri güvenlik görevlisi, çevre temizliği ve park ve bahçe düzenlemesinde istihdam edilmek üzere 3.500 kişi alınacaktır.

İŞKUR TYP BAŞVURU ŞARTLARI

TYP kamu personel alımlarında 18 ila 45 yaş aralığında olması ve Sosyal Güvenlik Kurumundan her hangi bir şekilde emekli maaşı almıyor olması, ilgili adayların en az okur yazar olması gerekmektedir.
İŞKUR yayımlamış olduğu duyuruda 3.500 kamu personeli alımı bu hafta içerisinde 81 şehirde yapılacak olup bazı şehirlerde başlamıştır, bazı şehirlerde ise başlayacaktır. Adayların alımları takip etmeleri ve ilan tarihlerini kaçırmamamalır gerekmektedir.

Adayların başvuruları aşağıda TYP sayfası açıldığında uygulama alanına MEB güvenlik ve çevre temizliği vs. tıklayıp, yukarıda arama tuşuna basıldığı zaman otomotik olarak İl ve İlçeler gelecektir. Kendinize uygun olanını seçip başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

İŞKUR TYP personel alım başvurusu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (6)
Selma Tanrıverdi 2 yıl önce
Keşke daimi alsanız. 6 ay ve 9 ay sonrası ne olacak. Gene işsiz gene işsiz.
Ferhat 2 yıl önce
İş kur denince artık aklıma geln tek şey var ismide torpilkurdur bndan sonra
Hürmüs çekik 2 yıl önce
Açılan sayfada uygulama alanına giriyoruz. MEB güvenlik ve çevre temizliğini açıp arama tuşuna bastığınızda direk olarak aradığınız iş karşınızda. teşekkürler
Ali 2 yıl önce
Geçen sene MEB güvenlik te çalışanların aynısı bu sene de kurada çıkmış ohh ne güzel ya bunları anaları kadir gecesi mi doğurmuş. O kadar insanda Bi umut kurada cıkarım diye bekliyor yazık günah ya. Ama ben hakkımı helal etmiyorum haram zıkkım olsun. İşkurmuş muş bırakın bu işleri hakkaniyet li olun yeter!!!!
Nuray 2 yıl önce
Adaletli olun gercekten işe ihtiyaci olani alin eve ekmek getiremeyenleri alinda adelet yerini bulsun
Hatice çelik 2 yıl önce
Bencede daimi olsa daha iyi olacak çünkü en geç 9 ay sonra yine işsiz kalacağız inş olursa şansımız varsa tabi