İŞKUR 7 Şehir’de 525 Büro Personeli Alımı Yapıyor

İŞKUR tarafından yayınlanan ilan ile 7 farklı şehirde 525 büro personeli alımı yapılacaktır. KPSS şartı aranmadan farklı pozisyonlara göre en ez ortaöğretim mezunu olmak üzere önlisans ve lisans mezunlarının’da başvuruda bulunacağı büro personeli alımı genel şartları, şehirler hangileri, kimlerin başvuruları kabul edilecek. Tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 25.09.2019, 23:19 30.09.2019, 00:10
İŞKUR 7 Şehir’de 525 Büro Personeli Alımı Yapıyor

Türkiye İş Kurumu tarafından yayınlanan güncel iş ilanlarına göre 525 büro personeli alımı yapılacaktır. Alım şehirleri hangileri, başvuru şartları neler. Başvuruda bulunacak adaylar başvuru tarihlerini kaçırmamaları gerekmekte olup ilan detaylarını incelemeleri ve kendine uygun işe başvurmaları gerekiyor.

Başvuru Şartları Neler

Büro personeli olarak görev yapmak isteyen kişiler başvuru şartlarını sağlamalıdır. En az ortaöğretim mezunu olmak gerekir ancak pozisyona göre önlisans ve lisans mezuniyeti de aranabilir. KPSS şartı aranmaz.

İŞKUR üzerinden pek çok farklı ilan yayınlanmaya devam ediyor. İstanbul, Kocaeli, Yalova, Tekirdağ, Bursa, Karabük ve Giresun illerinde büro personeli alımı yapılmaktadır. Bu illerde toplam 525 büro işçisi alınacaktır. 22 ilde ise danışma görevlisi alımı yapılacaktır. 48 ilde ise büro memuru alımı yapılacaktır.

Büro personelleri büronun düzenini sağlamak, misafirlere ikramda bulunmak, telefonlara bakmak, temizlik işlerini yapmak, gerekli yazışmaları ve satın almaları yapmak gibi işleri yerine getirecektir. Bazı pozisyonlar için tecrübe ve yaş gibi şartlar aranmaktadır. Örneğin büro personeli olarak 1 yıl çalışmış olmak ve 30 yaşına gelmemiş olmak gibi şartlar aranır. Bilgisayar üzerinde SAP ya da Office gibi programları iyi derecede kullanma şartları aranabilir.

Başvuru Usulü Nasıl

Her bir ilanda istenen başvuru şartları ayrı ayrı belirlenmiştir. Bu sebeple adaylar hangi ilde çalışabilecekse o ildeki büro personeli ilanlarını incelemelidir. Şartları sağlıyorlarsa başvuru yapabilirler. İşkur üzerinden elektronik olarak ya da bizzat İşkur şubelerine giderek başvuru mümkündür. Başvuru süresi ilanlarda belirtilmiştir. Adaylar bu süreye riayet etmelidir.

İŞKUR büro personeli alımı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)