İŞKUR 51 Bin Personel Alımı Yapıyor

İşkur üzerinde açık olan ilanlar ile farklı illerde ve farklı pozisyonlarda istihdam edilmek üzere 51 bin personel alımı yapılıyor. Başvurular alınmaya devam etmektedir. Kimlerin başvuruları kabul edilmekte, başvuru genel şartları neler, tüm detaylarıyla haberimiz ekinde sizler için hazırlanmıştır. Başvurular online olarak hemen yapabilirsiniz…

Kamu Personeli Alımı 25.09.2019, 22:32 27.09.2019, 08:48
İŞKUR 51 Bin Personel Alımı Yapıyor

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan açık iş ilanlarında yayımlanmış olan ilanlarda 51 bin personel alımı yapılmaktadır. Alımlar 120’e yakın farklı unvanda alımlar gerçekleştirilecek olup başvurunuzu direk olarak yapabilirsiniz.

Başvuru Şartları

2019 yılının son aylarına yaklaşmışken İŞKUR üzerinden alımlar yapılmaya devam ediyor. Başvuruya açık olan ilanlar ile pek çok kişi iş imkanına kavuşabilir. Alım yapılacak olan kadro ve iller oldukça çeşitlidir. Bu şekilde toplam 5 bin 424 personel alınacaktır. Beden işçisi, temizlik görevlisi, satış danışmanı, dikiş uzmanı, garson, kasiyer, muhasebeci, güvenlik görevlisi, bulaşıkçı ve konfeksiyon işçisi pozisyonları en çok alım yapılacak olan yerlerdir. Her bir kadro için alım yapılan yerler, iş tanımı ve başvuru şartları gibi kritlerler ilanlarda belirtilmiştir. Bu yüzden her aday ilanı inceleyerek kendisine uygun işlere başvuru yapabilir.

46 farklı alanda 561 mühendis alınırken, 43 alanda 544 öğretmen alınmaktadır. bunun gibi pek çok pozisyon bulunmaktadır. Her bir aday kendi mesleğine ve eğitim durumuna uygun olan ilanlara başvuru yapabilir.

Uygun İlanı Bulun

İşkur üzerinde açık olan ilanların sayısı 51 binden fazladır. Adayların bu kadar ilanın hepsini incelemesine gerek yoktur. Kendilerine uygun ilanı filtreleyebilirler. İşkur’a kaydolmanız halinde arama yaparak aradığınızı bulabilirsiniz. ‘açık iş ilanları ara’ sayfası üzerinden arama yapabilirsiniz. Pozisyon, meslek, nitelik, eğitim gibi kriterlerle aramanızı filtreleyebilirsiniz. Kendi profilinizdeki bilgileri tam olarak doldurarak da arama yapabilirsiniz.

İŞKUR 51 bin personel alımı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
ibrahim aslan 4 ay önce
işkurda iş arıyorum