İŞKUR 37 Şehre 56 Memur Alımı Yapacak

Yayımlanan ÖSYM 2019/2 KPSS Merkezi atama ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 56 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Merkezi atama ile alımların…

Kamu Personeli Alımı 28.11.2019, 08:38
İŞKUR 37 Şehre 56 Memur Alımı Yapacak

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ÖSYM kılavuzunda yayımladığı 2019/2 merkezi atama ile 56 memur alımı yapacağını ÖSYM Başkanlığı duyurmuştur. Kadro dağılımında 55 düz memur ve 1 kişi ise fotoğrafçı olarak istihdam edilecektir.

Alımı yapılacak memurların hepsi lisans mezunu kadrosunda istihdam edilecek. Genel idare hizmetler sınıfı kadrosunda alınacak kamu personelleri atandıkları ildeki tüm ilçelerin İŞKUR müdürlüklerinde görevlendirilebilecek. Alınacak memurların kontenjan dağılımına bakıldığında en çok alımı 4 memur istihdamıyla Muş ili yapmaktadır.

Başvuru işlemleri nasıl; Adaylar kılavuzda belirtilen tarihte başvuru ekranı açıldığında ÖSYM'nin sisteminden giriş yapacak. Aday işlemlerine giriş yapan memur adayları, "başvuru sürecindekiler" sekmesinden işlemlerini kolayca yapılabilecektir.

İlgili adayların başvurular 3 Aralık'ta başlayacak. Başvuru yapacak adaylar nitelik kodlarını dikkate alarak müracaatlarını 12 Aralık tarihine kadar ÖSYM'ye bildirecek. Bundan sonraki işlem merkezi atama ile memuriyeti beklemek olacaktır.

İŞKUR 56 memur alımı kadro dağılımı tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)