İŞKUR 16 İlde TYP İle 8 Bin 700 Kişi Alımı Devam Ediyor

İŞKUR Yayınlamış olduğu ilanlarla 16 İlde İstihdam edilmek üzere toplamda 8 bin 700 kişi alınacak olup başvurular 5 ve 7 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir.

Kamu Personeli Alımı 05.12.2018, 05:31 05.12.2018, 08:55
İŞKUR 16 İlde TYP İle 8 Bin 700 Kişi Alımı Devam Ediyor

İŞKUR Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 16 İl 8 bin 700 kamu personeli alımı yayınlayarak TYP alımlarını başlattı. Bu alımların hepsi Aralık 2018 içerisinde ve sadece 2 veya 3 gün başvuru süreli olacağından takipte kalmanız önem arz etmektedir.

Kamu Personeli Alımı yapılacak 16 il; Hatay, Kırşehir, Sakarya, Ordu, Amasya, Şırnak, Çankırı, Erzurum, Düzce, Zonguldak, Afyonkarahisar, Bursa, Bolu, Iğdır, Burdur ve İstanbul 7 Aralık 2018 son gün. Diğer İller alıma çıktıklarında sayfamız üzerinden takipte bulunabilirsiniz.

Bu kurumlar hangi işlerde personel çalıştırıyor. Güvenlik görevlisi, işçiler çevre temizliği, altyapı yenilenmesi, park düzenlemeleri, ağaçlandırma, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması gibi işlerde çalışacak.

Başvuracak adayların 18 yaşını doldurmuş ve 45 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. En az okur yazar olma şartı bulunuyor. Güvenlik görevlisi alımı yapılacak ise gerekli sertifika ve öğrenim düzeyi istenmektedir.

Adaylar hangi yolu izleyerek bu alımlara başvuru yapacak. Bir alıma başvuru yapacak aday ilk önce kendi şehrindeki olan alıma başvuru yapabilir. Bir başka ilde ikamet ediyor ise başvuruda bulunamaz.

İŞKUR sayfasından başvuruyu nasıl yapabilirim. İŞKUR TYP (aşağıda verilen link) tıklanarak açılan sayfaya hiçbir şey yazmadan ARA butonuna basmanız halinde tüm ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise kendi ilinizin ismini yazarak ilinizde devam eden ilanlara ulaşmak olacaktır.

İŞKUR TYP 8 bin 700 alımlarına başvuru yapmak için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Menderesdemir 2 yıl önce
Typisilani
Emre köroğlu 2 yıl önce
Nasıl başvurabiliriz
metin arslan 2 yıl önce
90 puan aliyoruz ...adamlar hep muhendis 've yuksek lisans ariyor..zabita alimi icin cografya kadastro mezunu be Alaka
Saim gundogdu 2 yıl önce
10 yil calistim ozellesen seker fab cilarttilar yaşim 43 kirk beş yasina gelinci başvuru yapamayacakmiyim uşsizmi kalacagiz ne olacak bizim halimiz korumA gvnlik onlisas mNym iki cocugum var