İnsan Hakları (TİHEH) Kurumu 4 grupta 27 memur alımı

TİHEH uzun adıyla Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu önce memuriyete giriş sınavı sonraki günlerde ardından sözlü sınav ile 27 kamu personeli (uzman yardımcısı) alımı duyurusunu Resmi Gazete'den 18 Aralık günü ilanlar bölümünden duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 18.12.2019, 13:15
İnsan Hakları (TİHEH) Kurumu 4 grupta 27 memur alımı

Türkiye'de ayrımcılıkla mücadelede ve insan onurunu korumada akla gelen il kurumlardan birisi olan Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu farklı kadrolarda giriş sınavıyla 657 devlet memurları kanunu uyarınca kamu personeli istihdamı yapmak üzere ilana çıktı. İlana başvuruların haftaya başlayacağı duyuruldu.

Kadro dağılımı;

TİHEK tarafından alımı gerçekleştirilecek 27 memur için kadro dağılımı belirlendi. Yayımlanan kadrolara dağılım için kılavuzd tablo yayımlandı. Buna göre 17 Hukuk, 7 Sosyal Bilimler, İktisat, İşletme , İktisadi ve İdari bilimler alanında, 1 İlahiyat ve 2 Sosyoloji ile Psikoloji olmak üzere 8 farklı bölüm 4 grupta istihdam olacak.

Hangi kanaldan başvuru yapılmaktadır;

Kurumun bünyesinde yayımladığı ilanlar için başvurular kuruma giderek veya kuruma son başvuru tarihini geçmeyecek şekilde teslim edilme drektifi verilerek postayla başvuru yapılabilecek. Başvuru için kılavuzda belirtilen adres ise Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Yüksel Cad. No:23 Kızılay Çankaya olarak belirtildi. Başvuruda bulunacaklar 23 Aralık 'ta işlemlerine başlayabilecek. Son başvuru tarihi ise 1 ay sonra 24 Ocak 2020'de son bulacak.

Başvuru genel şartları;

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu memur alımında 35 yaş şartı ile 2018 yılında KPSS'den yeterli puanı alma şartı vardır. 2019 yılı KPSS puanı da geçerli olmaktadır. Belirtilen puan türlerinde en az 70 puan alınması gerekmektedir. Dil şartını yerine getirmek için YDS veya buna denk herhangi bir sınavdan da en az 70 seviyesinde puan alınmış olması gerekiyor. Gruplara göre KPSS puan türü ve kadro dağılımı şu şekildedir;

Kılavuzu görüntülemek için buraya tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)