İLETİŞİM BAŞKANLIĞINA 30 KAMU PERSONELİ ALINACAKTIR

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, bünyesine 30 uzman yardımcısı daha eklemek için ilan yayımladı.

Kamu Personeli Alımı 30.12.2019, 15:00
İLETİŞİM BAŞKANLIĞINA  30 KAMU PERSONELİ ALINACAKTIR

24 Temmuz 2018 de kurulan ve hedefini ‘Türkiye markasını güçlendirmek’ olarak belirleyen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, bünyesine 30 uzman yardımcısı daha eklemek için ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre başvurular 13 – 31 Ocak 2020 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri web sitesi (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr) üzerinden yapılacaktır.

İletişim Başkanlığı 2023 hedeflerine güvenle ilerleyen Türkiye için hayati öneme sahiptir. Yeni Türkiye’nin ilerleyişine ve anlaşılmasına hız kazandıracak bireysel ve kurumsal düzeyde temsil gücünü arttıracak hizmetleri önemseyen Başkanlık GİH sınıfından 8 ve 9’uncu derecede 30 uzman yardımcısı alacaktır. Sınavın tüm evreleri Ankara’da gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

Başvuru için öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak gerekmektedir.35 yaşını doldurmamış olmak, en az lisans mezunu olmak gerekiyor. Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden 10 kişi alınacaktır. İletişim fakültelerinden 10 kişi, mühendislik fakültelerinden bilgisayar, yazılım, elektronik, elektrik ve elektronik, elektronik ve haberleşme bölümlerinden 5 kişi alınacaktır. Ayrıca psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden 5 kişi alınacaktır.

Başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar ön eleme yazılı yarışma sınavına çağırılacak olup, ilgili bölümlerden herhangi birine yeterli başvurunun olmaması durumunda, diğer bölümlerden de alım yapılabilecektir. Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, Başkanlık (www.iletisim.gov.tr) internet sitesinden ilan edilecektir. Ön eleme sınavı 14/03/2020 tarihinde saat 10:00’da başlayacak ve tek oturumda yapılacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ilan metnine ulaşmak için tıklayınız.

Yorumlar (0)