İl Özel İdaresi Kamu Personeli Alımı Yayımladı

Yayımlanan ilana göre İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından KPSS 55 puan ile Memur kamu personeli alımı gerçekleştiriyor. Başvurular şahsen yapılacak olup gerekli şartlar haberimiz ekinde…

İl Özel İdaresi Kamu Personeli Alımı Yayımladı

DPB Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre İl Özel İdare Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere KPSS 55 puan ile kamu personeli alımı yapacağını duyurdu yayınlanan ilan ile başvuruların şahsen yapılması gerekiyor.

Kamu personeli alımları Muş il özel idare müdürlüğü tarafından istihdam edilecek olup 2 mühendis 1 Mimar 23 Nisan 2019 ile 26 Nisan 2019 tarih aralıklarında Muş il özel idaresi insan kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'ne şahsen teslim edeceklerdir, eposta veya posta yolu ile müracaatlar kabul edilmemektedir.

Alım şartları 657 sayılı devlet memurlarının 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olması, üniversitelilerin ilgili bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor ayrıca herhangi bir kurumdan sözleşmeli çalışmıyor olması.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen EKB uzmanı belgesine sahip olan Mimar adayları başvuruda bulunabileceklerdir.

ÖSYM tarafından 2018 yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Kamu Personeli Seçme sınavının KPSS B grubu KPSS P3 puan türünden 55 puan alanlar başvuruları kabul edilecek.
Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunlarının bulunmaması, ayrıca erkek adaylar askerlikle herhangi bir ilişiği bulunmaması gerekmektedir 35 yaşını doldurmamış olanlar.

Muş İl Özel İdare başvuruları için kılavuz tıklayın.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 17:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Canan
Canan - 5 ay Önce

Kardeslerime is istiyorum madur durumdalar yardimvi olun

Onur
Onur - 5 ay Önce

Merhaba Canan hanım iyi akşamlar kardesleriniz hangi ilde

Zeynep
Zeynep - 5 ay Önce

Sadece Muş'ta ikamet edenlerin başvuracak olması haksızlık değil mi? Sınava boşuna mı girdik? Zaten çok az alım var üstüne böyle engellerin olması içimizi karartıyor.

Zeynep
Zeynep - 5 ay Önce

Sadece Muş'ta ikamet edenlerin başvuracak olması haksızlık değil mi? Sınava boşuna mı girdik? Zaten çok az alım var üstüne böyle engellerin olması içimizi karartıyor.

Fikret girenay
Fikret girenay - 5 ay Önce

Cok haksizlik var bu islerde neden nasil yapiyorlar bilemiyorum kpss yok diyorlar okuyorsun kpss de 60 70 puan alan yaziyor bu nasil bir adalet nasil is anlamadim gitti hic alakasi olmayan bir sey

Filiz
Filiz - 5 ay Önce

Oğluma iş istiyorum makine mühendisi 1 senedir iş arıyoruz yok

Hatice cagatay
Hatice cagatay - 5 ay Önce

Bende oğluma iş istiyorum bilgisayar öğretmeni mezunu askerliğini yaptı

Ahmet bilgir bahçeli evler mh gökkuşağı sk no 7kütahya
Ahmet bilgir bahçeli evler mh gökkuşağı sk no 7kütahya - 5 ay Önce

Organize saniye fabrika işe giriş iş yaş sınırı var işçi alımı ışe giriş yaş 18yaş 29yaş işçi aliniyor ve ve ışe giriş yok form yok 30yaş 60 yaş ışe giriş yok form yok ve özürlü rapor düşük emeklilik yok vergi indirim yok 101ile 139 özürlü rapor düşük emeklilik yok vergi indirim yok ve devlet kamu kurum kadro işçi alimi yaş hattin kadro ışe giriş 18yaş 29yaş işçi aliniyor ve ve ışe giriş yok form yok 30yaş ile 65yaş ışe giriş yok form yok devlet kamu kurum kadro işçi alimi yaş sınırı var