İKM ve Gardiyan Alımı İşte Gardiyan Olma Şartları

Adalet Bakanlığı, Cezaevleri ve Tevkifevleri 2021 yılı için gardiyan alımı yapılması için geri sayım başlamış durumda. İnfaz ve Koruma Memuru 2021 İKM alımı başvuru şartları nedir?

Kamu Personeli Alımı 08.12.2020, 00:17 11.12.2020, 11:00
İKM ve Gardiyan Alımı İşte Gardiyan Olma Şartları

İKM ve Gardiyan Alımı İşte Gardiyan Olma Şartları

Adalet Bakanlığı, Cezaevleri ve Tevkifevleri 2021 yılı için gardiyan alımı yapılması için geri sayım başlamış durumda. İnfaz ve Koruma Memuru 2021 İKM alımı başvuru şartları nedir?

2021yılına kalan Cezaevleri ve Tevkifevleri ve Adalet Bakanlığı 10.000 personel alımı için süreç başlayacak.

10.000 Yeni Personel Alımı Gerçekleşecek.

Adalet Bakanı sayın Abdülhamit Gül, yapmış olduğu açıklamalarında 10.000 yeni personel alımı yapılacağını söylemişti. 10.000 yeni personel alımlarının yaklaşık yarısı Adalet Bakanlığı taşra birimleri ve merkez teşkilatları için yapılacakken büyük kısmı ise İnfaz Koruma Memru alımlarına ve CTE'ye gerçekleştirilecek.

2021Yılı Adalet Bakanlığı 10.000 Personel Alımı Zamanı

Adalet Bakanı sayın Abdülhamit Gül yapmış olduğu son açıklamalarda onay işlemi yapıldıkça personel alımı için ilanlar yapılacağını belirtmişti.

Adalet Bakanı Gül, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı'ndan gerekli olan onaylar alınır alınmaz hem adliye personeli alımlarına hem de infaz koruma memuru gardiyan alımlarının yapılacağı müjdesini vermişti.

İNFAZ KORUMA MEMURU GARDİYAN ALIMI ŞARTLARI

1-En az lise mezunu olmak gerekiyor.

2-KPSS'den en az 70 puan almak gerekiyor.

3-Kadın adaylar için 160 cm boy şartı

4-Erkek adaylar için 170 cm boy şartı aranıyor.

5-30 yaşını aşmamış olmak şartı bulunmakta.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. İKM ve Gardiyan Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. İKM ve Gardiyan Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. İKM ve Gardiyan Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. İKM ve Gardiyan Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. İKM ve Gardiyan Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. İKM ve Gardiyan Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. İKM ve Gardiyan Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. İKM ve Gardiyan alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. İKM ve Gardiyan alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. İKM ve Gardiyan alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. İKM ve Gardiyan alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Emrah 4 ay önce
32 yaşındayım gardiyanliga başvuru yapabilir miyim