İhtiyaç Sahiplerine Karşılıksız 3200 Lira Yardım

İhtiyaç Sahiplerine Karşılıksız 3200 Yardım yapılacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi olan öğrencilere bu sene içerisinde burs vereceği açıklanmıştır.

Kamu Personeli Alımı 05.10.2020, 09:34 06.10.2020, 09:12
İhtiyaç Sahiplerine Karşılıksız 3200 Lira Yardım

İhtiyaç Sahiplerine Karşılıksız 3200 Lira Yardım

İhtiyaç Sahiplerine Karşılıksız 3200 Yardım yapılacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi olan öğrencilere bu sene içerisinde burs vereceği açıklanmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Üniversite öğrencilerine 3200 lira olarak yapılacak burs ödemeleri için başvurular internet sitesi üstünden alımlar başlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi üniversite öğrencilerine burs yardımlarını bu sene ki öğretim dönemlerinde de gerçekleştirecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İhtiyaç sahibi olan üniversite gençlerinin eğitim yaşamlarına katkı sağlamak amacı ile hayata geçirilmiş olan burs hizmetlerinden geçtiğimiz yıl 30 bin öğrenci faydalanmıştı.

Bu seneki öğretim dönemlerinde üniversite öğrencilerine yıllık olarak 3200 lira tutarında burs ödemesi yapılacağı belirtildi. İBB Üniversite öğrencileri bursları için başvuruları 15 Eylül 2020 tarihi itibari ile başlamıştı.

Başvurular, https://gencuniversiteli.ibb.istanbul/ adresinden yapılması zorunludur.

BURS BAŞVURU ŞARTLARI

1. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için bütün Öğrencilerin T.C. vatandaşı olması gerekiyor.

2. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için  Başvuran Öğrencinin kendisinin veya anne-baba vefat etmesi durumlarında yakınlarının İstanbul’da ikamet etmesi gerekiyor.
    
3. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için Başvuran kişilerin Lisans veya önlisans öğrencisi olması gerekiyor.
    
4. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için Başvuran öğrencilerin normal öğrenim sürelerinin içersinde eğitimine devam ediyor olması gerekmekte.
    
5. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için Başvuran öğrencilerin Devlet üniversitesinde okuyor olması veya vakıf özel gibi üniversitelerde %100 burslu okuyor olmak gerekiyor
    
6. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için Başvuran kişilerin içinde ara veya son sınıf öğrencileri için yılsonu başarı notlarının en az 100 puan üzerinden 53 veya 4,00 üzerinden 2,00 olması gerekmekte.

BURS BAŞVURUSUNDA HANGİ BELGELER TESLİM EDİLECEK?

1. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından burs başvuruları yapmak için Öğrenci belgeleri ve not durumlarını gösteren transkript belgesi gerekmektedir.

2. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için Nüfus cüzdanı fotokopisi.

3. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için Sabıka kaydı/Disiplin cezası almadığına dair belge.

4. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için Ailenin maddi durumunu gösteren belgeler (Gelir belgesi maaş bordrosu vb.)

5. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için Varsa okuyan kardeşleri gösteren belgeler (Sadece aktif olan kardeşler dikkate alınacaktır.

6. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için Varsa kendisinin ya da aile bireylerinin engelli raporu fotokopisi.

7. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için Öğrencinin kendisi ve ailesi için ikametgah belgesi.

8. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları için Tüm süreç Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (KVKK) uygun olarak yürütülecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)