İEP Başvuruları Başladı! Günlük 89 TL ile Personel Alıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan ilan kapsamında İşbaşı Eğitim Programları başvuruları başladı. Öncelik olarak 5 şehirde günlük 89 TL ile personel alımları başlamış olup meslekler, başvuru tarihleri, başvuru adresleri ile detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 18.02.2020, 07:34 18.02.2020, 09:18
İEP Başvuruları Başladı! Günlük 89 TL ile Personel Alıyor

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programlarıyla günlük 89 TL ödeme alarak mesleki kurslara katılacak adaylar için 5 İlde alımlar başlamış olup başvuru linki sayfa sonunda verilmiştir.

İşbaşı Eğitim Programları çerçevesinde adayların mesleklerine göre çalışma programları ve detaylar verilmiştir. Buna göre bilişim ve imalat sektörü en fazla 6 ay süreli, diğer sektörler ise 3 ay süreli ve muhabirlik 9 ay süreli ile tehlikeli ve çok tehlikeli mesleki guruplar ise MEB Hayat Boyu Öğrenme Modüllerinin asgari süresinden az olmayacaktır.

Ayrıca 18-29 yaş gurup gençler arasından siber güvenlik, bulut bilişim, kodlama veya oyun geliştirme gibi geleceğin mesleklerindeki program süresi ise 9 ay olarak uygulanacağı açıklanmıştır. Programlar haftalık en fazla 45 saati geçmeyecek şekilde günlük planlama ile yapılır.

İşbaşı Eğitim Programlarından nasıl yararlanılır; İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması, 15 yaşını tamamlamış olması, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hışmı veya eşi olmaması, Emekli olmaması, Program tarihinden önceki 3 aylık dönemde işverenin yanında çalışmamış olması, Program başlamadan son 1 ay sigortalı olmamış olması, Öğrencilerde bu programdan yararlanabilir fakat engelinin bulunmaması şartıyla, İsteğe bağlı tarımsal faaliyette bulunanlar ve sigortalı sayılanlar ile sosyal yardım, engelli maaşı, dul ve yetim aylığı alanlarında başvuruları kabul edilecektir.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı NEDİR başvuru için TIKLAYINIZ.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (5)
El 1 yıl önce
Neyin yaş sınırını koyuyorsunuz anlamıyorum bu ülkede 30 yaşına gelen herkes aç susuz gezsin hırsızlık mi yapsın eğitim programınız bile yaş sınırında ya kafayı yicem
Salih 1 yıl önce
Başvuru yapmak istiyorum ama olmuyor
Yalçın 1 yıl önce
1980 doğumluyum yaş geçince ne yapalım?
Bekir Aktay 1 yıl önce
Hercekmi
Bekir Aktay 1 yıl önce
Gerçekten varmı