İçişleri Bakanlığına Personel Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı tarafından personel alımı için iş ilanı yayınlandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ilan bünyesinde görevlendirilmek üzere 100 kaymakam adayı alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 28.08.2020, 14:56 29.08.2020, 12:39
İçişleri Bakanlığına Personel Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığına Personel Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı tarafından personel alımı için iş ilanı yayınlandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ilan bünyesinde görevlendirilmek üzere 100 kaymakam adayı alımı yapılacağı açıklandı.

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı’na 100 yüz adaet kaymakam adayı alımı yapılacaktır.

Sınavın Tarihi ve Süresi

Sınavlar, 18 Ekim 2020 tarihlerinde Ankara şehrinde yapılacaktır. Sınav, 10.15’te başlayacaktır.

Sınavlarda sorulacak olan soru sayısı ve cevaplama süreleri; 100 soru için 150 dakika (2,5 saat) olarak planlanmıştır.

Sınavın İlanı ve Başvuruların Alınması

Adaylar iş ilanlarına başvurularını, 02 ve 09 Eylül 2020 tarihleri arasında herhangi bir şehirde ÖSYM başvuru merkezlerinden, https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veyahut ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan yapabilirler ve sınav ücretlerini yatırarak başvurularını tamamlayabilirler.

Son başvuru günü 17 Eylül 2020’dir.

Sınava Başvuru Şartları Nelerdir.

1.). Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, iktisat, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım veya bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde seksenine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya;

2.). Üniversitelerin sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olmak.

3.). Yukarıda belirtilen bölümlerden mezun olmayan kaymakam aday adayları; mezun oldukları bölümlerin müfredatının bahse konu bölümlerin müfredatının yüzde seksenine sahip olduğuna ilişkin Yükseköğretim Kurulundan alacakları eşdeğerlik belgesini, lisansüstü eğitim yapan kaymakam aday adayları ise noter onaylı diploma suretlerini ya da mezun olduklarını gösterir resmi belgeleri mülakat sınavı için evrak teslimi esnasında diğer evraklarla birlikte İçişleri Bakanlığına ibraz etmek zorundadırlar.

4.). 1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanunu’nun 2 ve 2/A, 657 sayılı DMK’nın 48/A, 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 274/A ve Kaymakam Adayları Yönetmeliği’nin 5. maddelerinde yer alan şartlara haiz olmak.

5.). 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1985 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).

6.). Askerlikle ilişiği bulunmamak; askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)