İçişleri Bakanlığı Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı personel alımı için ilan yayınladı. Yayınlanan ilanda İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 30 memur alımı yapılacağı açıklandı

Kamu Personeli Alımı 17.10.2020, 14:37 19.10.2020, 10:49
İçişleri Bakanlığı Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı personel alımı için ilan yayınladı. Yayınlanan ilanda İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 30 memur alımı yapılacağı açıklandı

BAŞVURU BİLGİLERİ

İçişleri Bakanlığı memur alımı ilanı son başvuru tarihi 2.11.2020 tarihinde başlayacak ve 6.11.2020 tarihinde sona ereceği bildirilmiştir.

Başvuruda bulunmak isteyen kişiler www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan “2020-2021 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile 02-06 Kasım 2020 tarihleri arasında erişip, elektronik ortamda doldurarak müracaat edeceklerdir.

Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS P23 puan türünden en az 70 ve üzeri puan alma şartı bulunuyor.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1. İçişleri Bakanlığı memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2. İçişleri Bakanlığı memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3. İçişleri Bakanlığı memur alımı Alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin bilinçli bir şekilde işlenmiş bir suçtan ötürü bir yıl veyahut daha fazla süreler ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak gerekiyor.

4. İçişleri Bakanlığı memur alımı Alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak gerekiyor.

5. İçişleri Bakanlığı memur alımı Alımı ilanına başvuracak Hileli iflas suçu işlememiş olması gerekiyor.

6. İçişleri Bakanlığı memur alımı Alımı ilanına başvuracak İflasına fesat karıştırmaması gerekmektedir.

İSTENİLEN BELGELER

1. İçişleri Bakanlığı memur alımı Alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. İçişleri Bakanlığı memur alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin Diplomalarının aslı veyahut noter tarafından onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. İçişleri Bakanlığı memur alımı Alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin Yabancı Okullardan Mezun olmuş bay ve bayan adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. İçişleri Bakanlığı memur alımı Alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı lazımdır.

5. İçişleri Bakanlığı memur alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

6. İçişleri Bakanlığı memur alımı Alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

7. İçişleri Bakanlığı memur alımı alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)