İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek

İçişleri Bakanlığı tarafından personel alımı yapılması için ilanlar yayınladı. Yayınlanmış olan ilanlarda İçişleri Bakanlığı birimlerinde istihdam edilmek üzere 30 memur alımı yapılacağı bildirildi.

Kamu Personeli Alımı 31.10.2020, 11:46 02.11.2020, 09:40
İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek

İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek

İçişleri Bakanlığı tarafından personel alımı yapılması için ilanlar yayınladı. Yayınlanmış olan ilanlarda İçişleri Bakanlığı birimlerinde istihdam edilmek üzere 30 memur alımı yapılacağı bildirildi.

BAŞVURU BİLGİLERİ

İçişleri Bakanlığı memur alımı ilanı son başvuru tarihi 6.11.2020 olarak duyurulmuştur.

Başvuruda bulunmak isteyen bütün bay ve bayan kişiler www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan “2020-2021 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile erişip, elektronik ortamda doldurarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Posta yolu ile ya da şahsen başvuru işlemleri kabul edilmeyecektir.

Kamu Personel Seçme Sınavlarından KPSS P23 puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan alma şartı zorunluluğu bulunuyor.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1. Memur alımları ilanlarına başvuracak olan bütün kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2. Memur alımları ilanlarına başvuracak olan bütün kişilerin kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3. Memur alımları ilanlarına başvuracak olan bütün kişilerin bilinçli bir şekilde işlenmiş bir suçtan ötürü bir yıl veyahut daha fazla süreler ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak gerekiyor.

4. Memur alımları ilanlarına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak gerekiyor.

5. Memur alımları ilanlarına başvuracak Hileli iflas suçu işlememiş olması gerekiyor.

6. Memur alımları ilanlarına başvuracak İflasına fesat karıştırmaması gerekmektedir.

İSTENİLEN BELGELER

1. Memur alımları ilanlarına başvurmak isteyen kişilerin Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Memur alımları ilanlarına başvurmak isteyen kişilerin Diplomalarının aslı veyahut noter tarafından onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Memur alımları ilanlarına başvurmak isteyen kişilerin Yabancı Okullardan Mezun olmuş bay ve bayan adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Memur alımları ilanlarına başvurmak isteyen kişilerin KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı lazımdır.

5. Memur alımları ilanlarına başvurmak isteyen kişilerin askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

6. Memur alımları ilanlarına başvurmak isteyen kişilerin görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

7. Memur alımları ilanlarına başvuracak olan bütün kişilerin 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)