İçişleri Bakanlığı JGK 6 Bin Güvenlik Korucusu Alımı! Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı TV programında güvenlik korucusu alımı yapacaklarını ve bu sayının 6 Bin olduğunu açıkladı. Bunun yanı sıra uzman erbaş olma imkânı tanıyacaklarını…

Kamu Personeli Alımı 15.11.2019, 22:03 15.11.2019, 22:04
İçişleri Bakanlığı JGK 6 Bin Güvenlik Korucusu Alımı! Yapılacak

Bakan Soylu tarafından Jandarma Genel Komutanlığı uhdesinde istihdam edilmek üzere güvenlik koruyucusu (Köy Korucusu alımı) yapacaklarının müjdesini verdi. Ayrıca programda köy korucularımızın uzman erbaş olma yolunu açacaklarını dile getirdi.

Van'da düzenlenen Güvenlik Korucuları Hizmet içi Eğitim Programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu 25 bin güvenlik korucusu alımı yapacağını belirtmiş olduktan sonra 19 bini gerçekleştirildi ve 6 bin korucu alımı daha yapacağını açıkladı.

Bakan Soylu yaptığı açıklamalarında güvenlik korucularına uzman erbaş olma müjdesi verdi ancak güvenlik korucusu alımı hakkında tarih ve bilgi vermedi. Jandarma bünyesinde görevlendirilmek üzere korucu alımları genellikle emekli olan korucuların yerine yeni korucu tedarik edilmesi şeklinde yapılmaktadır.

Güvenlik korucuları maaş olarak 2020 TL dir. Maaş ile beraber ek olarak operasyon tazminatı ve ek görev tazminatı gibi ödemeler de verilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (5)
Ramazan ASLAN 1 yıl önce
Allah rızası için başkanım erganiye alımlar olsun artık bekle bekle ömrümüz gitti
Tahir saylan 1 yıl önce
Alımlar ne zaman başlıyor
cetin kurt 1 yıl önce
van icin alimlar neazaman
İlhami ece 1 yıl önce
Alım ne zaman açıklanacak
Mehmet oksak 1 yıl önce
Korucu olmak istiyorum bingolde