İçişleri Bakanlığı EGM'ye 10 Bin 36 Bekçi ve Diğer Kadro

İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yeni 10 Bin 36 Bekçi ve Diğer Kadro verildi. Karar bugün yayınlanan resmi gazetede yer alırken adayların beklentisi yeni ilanların yayınlanması.

Kamu Personeli Alımı 13.11.2018, 08:23 13.11.2018, 08:30
İçişleri Bakanlığı EGM'ye 10 Bin 36 Bekçi ve Diğer Kadro

Bu gün 13 Kasım 2018 Tarihli ve 30594 Sayılı Resmî Gazete yayınlanan Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 22) memur adaylarını heyecanlandırdı.

Yayınlanan kararnamede  İçişleri Bakanlığında; 1 kaymakam, 1 yazı işleri müdürü, 1 nüfus müdürü, 1 üçüncü derece şef, 2 beşinci derece şef, 1 programcı, 2 bilgisayar işletmeni, 3 beşinci derece veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 3 altıncı derece veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 4 yedinci derece veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 4 sekizinci derece veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 6 dokuzuncu derece veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 2 şoför, 2 hizmetli, 1 kaloriferci, 2 dağıtıcı olmak üzere toplam 36 yeni kadro ihdas edildi.

Aynı Kararnamede Emniyet Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında ise 3 ila 10 derece arasında 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu verildi.

Yapılan kadro ihdası sonrasında memur adaylarının beklediği bekçi alımı için bir sonraki aşama ise ilanların yayınlanması oldu. İlanların yakın bir tarihte yayınlanarak başvuruların alınması bekleniyor. Bekçi alım ilanları sitemizin Kamu Personeli Alımı sayfasından yayınlanarak duyurulacaktır.

İşte o kararname;

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (7)
Emre köroglu 2 yıl önce
Nerden basvurucaz
zavallı işçiyim 2 yıl önce
Şu yaş şartı duzelmediği sürece ne ben nede çevremden bundan sonra ak parti diğer adıyla akp'ye bir daha oy verirsem dünya beni ...........,.?
Yunus Develi 2 yıl önce
Tek engelim yaş 04.08.1988 doğumluyum ilk başvuruyu kaçırdım sonrasında kontenjan açılmadı şimdi ise yaşa takılıyorum 35 yaş olsa da biz de görevimize başlasak keşke!!!
Serdal ANLİ 2 yıl önce
Askeriyeden sözleşmeli olarak çalışıyordum 3 yılık görevimden sonra ayrıldım memleketime geldim ama 1 yılık ikametgah adresi istiyor bu iki dönemdir deniyorum olmuyor değerli devlet büyüklerimiz bu isteklerimize bi baksın
Şadan Akyürek 2 yıl önce
Bu bekçilikte bir vatan görevi olduğunu düşünüyorum geceleri devriye atıyorlar ama askerlik şart diyorsunuz yani bekçilikte askerlik şart olmasa da bizde işimize gücümüze baksak reislerimize duyurmak istiyorum her meslekte bir şey engel oluyor yani 20 yaşındayım ya askerlik istiyorlar ya da başka bişey yani atama zaten zor oluyor okuyanda okumayanda sürünüyor bizim ne kendimize faydamız nede memlekete faydamız oluyor. Buna bir çözüm bulnuz reislerimiz.RTE
İşsiz 2 yıl önce
Boyumuz 1.60 kaybettik PTT polis alımı vb alımlar da hep boy sınırı kaybettik bu dünyaya boyu kısa olarak gelen hiç bir şansı yok hayata eksiden başlıyor
Muhammet Sezer 2 yıl önce
Nereden başvuru yapılacak birde onu söyleseydiniz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@