İçişleri Bakanlığı EGM 60 Kamu Personeli Alımı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü yayınladığı ilan ile 60 kamu personeli alımı başvuruları 6 Ocak 2020 tarihinde bugün başladı. Tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 06.01.2020, 10:22 06.01.2020, 10:52
İçişleri Bakanlığı EGM 60 Kamu Personeli Alımı

Yayınlanan ilana göre EGM bünyesinde istihdam edilmek üzere 60 kamu personeli alımı başvuruları bugün itibariyle başlamıştır. Alınacak kamu personellerinin unvanları psikolog olarak ilan edilmiştir. İlgili adayların başvuru şartları ve detaylarıyla aşağıda verilmiştir.

Emniyet Genel Müdürlüğü uhdesinde istihdam edilmek üzere Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS’ den en az 70 puan almış adayların başvuruları kabul edilecektir. İlgili adaylar güvenlik/arşiv soruşturmaları yapılacak olup olumlu sonuç alanlar için detaylar haberimizde verilmiştir.

EGM 60 psikolog alımı için 6 Ocak 2020 tarihinde başvurular başlamış olup 10 Ocak 2020 tarihinde sona erecektir. Başvuruda bulunmak isteyen lisans mezunu adaylar, kimlik fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf, KPSS sonuç belgesi ve mezuniyet belgesi ile beraber Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne şahsen başvurularını yapacaktır.

İlgili adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre asil ve yedek adaylar belirlenecek olup güvenlik/arşiv soruşturması tamamlandıktan sonra KPSS üstünlüğüne göre alımlar yapılacaktır. Alınacak psikologlar EGM tarafından ihtiyaç duyulan yerlere atamaları yapılacağı ilan edilmiştir.

Emniyet Genel Müdürlüğü psikolog alımı kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)