İçişleri Bakanlığı 8 Bilişim Personeli Alımı Yapacak

Haftanın yeni gününde alım ilanları yayımlanmaya başladı. 30 Eylül Pazartesi tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere 8 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacak. Alımı yapılacak personellerin başvuru şartları nelerdir? İçişleri Bakanlığı Bilişim Personeli alım ilanına başvuru nasıl yapılır?

Kamu Personeli Alımı 30.09.2019, 08:25 30.09.2019, 09:50
İçişleri Bakanlığı 8 Bilişim Personeli Alımı Yapacak

30 Eylül 2019 tarihinde yayımlanan ilana göre  İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere 8 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacağını duyurdu. İlana göre başvuruda bulunan adaylara Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek yazılı ve sözlü sınav yapılacak ve başarı sıralamasına göre 8 personel istihdam edilecek.

Alım ilanında genel şartlara bakıldığında herhangi bir üniversiteden bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olma şartı bulunmaktadır. En lisans mezunu adayların alınacağı ilanda bu programlardan mezun olmayanların başvurusu değerlendirilmeyecektir.

Yayımlanan ilanda aranan şartlardan bir diğeri de deneyim şartıdır. Ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda 3 yıl deneyimi olan adayların alınacağı ilanda güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgeleme zorunluğu da yer almaktadır.

Alımı yapılacak 8 personelden 3 tanesi Kıdemli .NET Uygulama Geliştirme Uzmanı olarak istihdam edilecek. Tam zamanlı olarak istihdam edilecek kadroda dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olunması olmazsa olmaz şartlardan biridir.

Tecrübeye önem verilen ilanda bu kadroya başvurmak isteyen aday JQuery, AJAX Teknolojileri, CSS, XML, WCF, Javascript, HTML, XHTML dillerine de hakim olması gerekiyor. Profesyonel bir ekip kurmak isteyen İçişleri Bakanlığı'nın adaydan beklediği şartdan bir diğeri ise adayın ASP.NET, C# .NET, ADO.NET, IIS 8.0 üzeri teknolojilerle uygulama geliştirmiş olmasıdır.

İlana göre adayın Microsoft Specialist, Microsoft Certified Professional veya Microsoft Certified Solutions Developer sertifikasına sahip olması tercih sebebidir. Ayrıca randevu yönetim sistemleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olması adayı diğer adayların önüne geçirebilecek tercihlerden biridir.

Alımı yapılacak 8 personelden 5 tanesi de Uygulama Geliştirme Uzmanı olarak istihdam edilecek. Diğer alımda kıdemli uygulama geliştirme uzmanı alınacakken bu 5 kadro ise normal uygulama geliştirme uzmanıdır. Bu alımda diğer 3 personel alımına göre pek farklılık göstermemektedir.

5 tane Uygulama Geliştirme Uzmanı alımında adayda aranan şartlardan birkaç tanesi Çok katmanlı mimarı hakkında bilgi ve deneyim sahibi olma, XML Servisleri, Web servisleri, SOAP, REST, WCF gibi teknolojilere hakim olma, ASP.NET, C#.NET, ADO.NET, IIS 8.0 ve üzeri teknolojilerle uygulama geliştirmiş olma, Visual Studio .NET C#, Entity Framework, OOP (Nesne Yönelimli Programlama) konularında yüksek düzeyde bilgi sahibi olma gibi şartları bulunmaktadır.

İçişleri Bakanlığı'nın alım ilanına başvuru yapacak adaylar Bakanlığın internet sitelerinde yer alan 2019 Yılı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Başvuru formu’na, E-devlet şifresi ile giriş yapıp ulaşabilecektir. Başvuru tarihlerinin 16-30 Ekim 2019 olduğu ilanda başvurular elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir. 

Bu kısmı halleden adaylar 30 Kasım 2019 Cumartesi Günü saat 10:00 da, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Yemekhanesinde yazılı sınava tabi olacaklardır. Yazılı sınava girecek adayların gitmesi gereken yerin açık adresi ise Çamlıca Mah. 408. Cadde No:136 Pk: 06200 Yenimahalle / ANKARA olarak belirtilmiştir.  Sözlü sınav ise 25-26-27 Aralık 2019 tarihlerinde yazılı sınavın yapıldığı yerde yapılacaktır.

İçişleri Bakanlığı 8 sözleşmeli personel alım ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)