İçişleri Bakanlığı 27 Şehre 48 Memur ve Sosyal Çalışmacı Alımı

Yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi İl Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 48 büro ve sosyal çalışmacı sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı duyurulmuştur. Başvurular online olarak yapılacak olup tüm detaylarıyla…

Kamu Personeli Alımı 05.11.2019, 22:02 05.11.2019, 22:04
İçişleri Bakanlığı 27 Şehre 48 Memur ve Sosyal Çalışmacı Alımı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana göre büro memuru ve sosyal çalışmacı kadrolarında istihdam edilmek üzere 48 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Göç idaresi tarafından büro memuru alım şehirleri; Adana, Adıyaman, Ağrı, Antalya, Bursa, Çanakkale, Denizli, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İstanbul, Kırşehir, Kocaeli, Kırıkkale, Malatya, Mardin, Muş, Kahramanmaraş, Van, Yozgat, Karaman, Iğdır, Sivas, Düzce, Karabük, Şanlıurfa ve Kayseri illerinde alımların yapılacağı duyurulmuştur.

Sosyal çalışmacı alım şehirleri; Adana, Şanlıurfa, Gaziantep, Yozgat, Mersin, Hatay ve Konya illerinde alımların yapılacağı duyurulmuştur. Büro memuru maaşı 3.100 Tl Sosyal Çalışmacı maaşı ise 3.955 TL bürüt maaş almaktalar.

Başvuru tarihleri ve şekli nasıl; İlana göre İçişleri Bakanlığı resmi web sitesi üzerinde yer alan (İş Talep Formunu e-devlet şifresi ile giriş yaparak) başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruda bulunmak isteyen ilgili adaylar 7 Kasım ile 15 Kasım 2019 tarihine kadar başvurularını tamamlamak zorundalar.

Genel Şartlar neler; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması, büro memuru alımı için 4 yıllık üniversite mezunu olması, sosyal çalışmacı ise 2 yıllık veya 4 yıllık sosyal hizmetler bölümünden mezun olanların başvuruları kabul edilecektir. Bunun yanı sıra 2018 KPSS B gurubundan KPSS – P3 puan türünden kontejan içerisinde bulunan adaylar arasından alımlar gerçekleştirilecektir.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)