İçişleri Bakanlığı 15 Devlet Memuru Alımı yapacağını Duyurdu

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 15 adet Memur kadrosuna 28-29 Ocak 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak Giriş(Sözlü) sınavı ile personel alınacaktır. Başvurular 21 Aralık 2018 tarihinde bitecektir.

İçişleri Bakanlığı 15 Devlet Memuru Alımı yapacağını Duyurdu

İçişleri Bakanlığı Yayınlamış olduğu ilanla Kamu Personeli Alımına adayların: Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olmak, 2017 ve 2018 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP 36 puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 60 kişi içerisinde bulunmak (60 ıncı aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır). İstihdam edilecek personeller Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı olarak atanacaktır.

Adaylar; Bakanlığın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan 2018 yılı Avrupa Birliği Uzman Yardımcılığı Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna 17-21 Aralık 2018 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda doldurarak müracaat edeceklerdir.

Devlet Memuru Alımında sınava katılmaya hak kazanan adaylar, Bakanlığın (www.icisleri.gov.tr) internet sitesinde ilan edilerek belirtilecek tarihler arasında, istenilecek diğer belgeler ile birlikte aşağıdaki belgeleri ilgili sınav bürosuna elden teslim edeceklerdir. Bakanlığımızın internet sitesinden temin edilerek doldurulmuş ve aday tarafından imzalanmış, resimli İş Talep Formu ile şahsen müracaat edilecektir.

İçişleri Bakanlığı Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 15:21
YORUM EKLE