İçişleri Bakanı Süleyman Soylu POMEM Alım Tarihini Açıkladı

EGM 25 Dönem POMEM alım tarihini İçişleri Bakanı Soylu açıkladı. Açıklamaya göre 10 Bin kişi POMEM polis alımına lise mezunlarıda başvuruda bulunabilecek. Tüm detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 01.06.2019, 00:59 01.06.2019, 12:00
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu POMEM Alım Tarihini Açıkladı

Milyonlarca yurttaş ve POMEM Polis alımları konusunda alım duyurularını takip eden yurttaş için beklenen polis alımı ve müracaat süreci dair izahlar yapıldı ve kritik konulara dair yapılan izahları bizzat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu.

Önceden 24 değişik alımda POMEM ve asayiş ekibi personeli alımı yapılırken bu sefer alakalı vatandaşlar toplamda 10 bin kişinin alımının yapılacağı 25 Dönem POMEM alımlarına dair başvuru sürecini ve bakanlık tarafından belirleyen tarihe odaklanmıştı.
Bakan Soylu konu ile yaptığı izahı katıldığı bir canlı yayında duyurdu, hâlihazırda geçtiğimiz hafta içerisinde 2.500 kişinin Arnavutköy’de POMEM dâhilinde mezun edildiğini ifade etti.

Mezun olan personellerin takriben olarak 2 bin kişisini direk İstanbul’da görevlendirerek şehir için ihtiyaç duyulan desteklerin yapıldığının vurgulayan Bakan Soylu FETÖ olayından sonra verilen eğitimin 4 aya düşürüldüğünü ve yeni alımların 6 ay eğitimle devam edeceğini söyledi.
Alımların tarih planlarının sonuna gelindiğini belirten Bakan Soylu kademeli olarak 6 ay ve 8 aya çıkartılacak eğitim kapsamında 25. Dönem POMEM alımları için Ağustos ve Eylül aylarında alımların yapılacağını kamuoyunun bilgisine sundu.

Lise Mezunlarıda alınacak; Kadın özel harekât noktasında birimin içerisinde çok büyük bir alan açamayacaklarına da vurgu yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu belli bir sayıda alım yapacaklarını söyledi. Hazırlıklar sürüyor. Lise mezunu olanları da alacağız. Fakat bir KPSS koşulu olacak. Bu kardeşlerimiz de KPSS'ye girsinler. Kadın özel hareket adayları için KPSS puanın düşürülmesi mevzubahis diye konuştu.

KPSS puanı 65 düşürülme ihtimali bulunuyor. Özel harekât alımında marjı açtığınızda gelen talebin 30 katı olduğuna dikkat çekerek 10 bin alım yaptık 300 bin kişi müracaat etti. 8 bin bekçi alımına 280 bin kişi danıştı. Bu noktada da eleme zorlaşıyor. Belki yüksekokul mezunlarında bunu arkadaşlarımla konuşacağım 70 olan KPSS barajını 65’E düşürebiliriz. Yaşla ilgili olarak düzenlememizi yaptık, dedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Mervan 30 2 yıl önce
Önlisansta kpss 65 olacaksa önlisans'taki alımda artırılsın bari sayın bakanım , 100 bin kişi başvuracak 1800 kişi alınacak burda büyük bir dengesizlik oluyor
Ummi 2 yıl önce
Lisans mezunu olmanın bir ayrıcalığı ve emeğin karsiligi kalmadı galiba
Mersin 2 yıl önce
Kpss sınavından sonra mı gerçekleşecek alımlar