İçişleri Bakanı Soylu 10 Bin Polis Alımı! Yolda

Canlı yayın konuğu olan İçişleri Bakanı Süleyman soyludan polis alımına yönelik olarak açıklama geldi. 1 kaç aya 10 polis alımı duyurusuna çıkacaklarını açıkladı. İşe Bakan Soylunun açıklama detayları…

Kamu Personeli Alımı 10.10.2019, 13:12 10.10.2019, 16:07
İçişleri Bakanı Soylu 10 Bin Polis Alımı! Yolda

CNN Türk tv tarafsız bölge programını sunan Ahmet Hakan’ın konuğu olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 3 Bin polis alımı yaptıklarını ve bu akabinde 10 Bin polis alacağımızı Nisan veya Mayıs ayları gibi duyurmuştuk dedi.

Bakan Soylu birçok idari işlemlerde bulunun belge işlemlerini şuanda noterlere devrettiğimizden dolayı, o birimdeki polisleri trafik eğitimleri verdikten sonra sahada göreve başlattıklarını bu vesileyle polis açığının bir nebze kapattıklarını açıkladı.

Soylu daha önceki açıklamalarımızda 10 Bin polis alımı için Ağustos veya Eylül gibi polis alımı ilan kılavuzunu yayınlarız demiştik. Son aylarda güven masalarımız oluştuğundan ve buna ilaveten 8500 bekçi personelimiz EGM bünyesinde göreve başlattığımızdan dolayı gecikmeler yaşandı.

İçişleri Bakanı Soylu sözlerine polis yetiştirme kurslarımız 4 ay ile sınırlandırmıştık. Ancak planlı ve programlı olarak çalışma sistemiz olduğundan daha iyi yetiştirilmeleri için kurslarımızı 8 aya çıkaracaklarını açıkladı. İçişleri Bakanlığı EGM Polis alımlarını sayfamızda anlık olarak bulabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Hasan YAPICI 2 yıl önce
Lütfen polis olma yaşını 35 e çekin bizde devletimize hizmet edelim.
Mustafa 2 yıl önce
38 yapın. Bizde poliş olalım.