İbn Haldun Üniversitesi 3 Öğretim Görevlisi Alacak

İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan öğretim üyesi alım ilanına göre farklı kadrolarda ve fakültelerde görev almak üzere akademisyen alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 18.09.2019, 07:56 18.09.2019, 11:08
İbn Haldun Üniversitesi 3 Öğretim Görevlisi Alacak

Akademik personel alım ilanı akademik kariyer düşünen yüksek lisans ya da doktora öğrencilerinin dikkatini çekmekte ve onlar tarafından rağbet görmektedir. İbn Haldun Üniversitesi akademik personel portföyünü genişletmek için yeni personel temini ilanı yayınladı. Üniversitelerde akademik personel alımı yapılması için rektörlüğün ihtiyaç duyulan kadroyu onaylaması ve hazırlanan ilanın resmi gazetede yayınlanması gerekmektedir.

İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilan metnine göre 2 tanesi Hukuk Fakültesi 1 tanesi de İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesine alınmak şartıyla toplam 3 tane öğretim üyesi kadrosu açıldı. Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in yürürlükteki ilgili maddelerine göre öğretim elemanı alınacağı da ilan metnine eklenen bilgiler arasındadır.

İlan metninde Hukuk Fakültesi’nde özel ve medeni hukuk ana bilim dalında faaliyet göstermek üzere hukuk fakültesi lisans mezunu olmak ve özel hukuk alanında yüksek lisans yapmış olma şartı bulunmaktadır. Ayrıca ALES’ten en az 70 puan almış olmak, ÖSYM yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS/KPDS/ÜDS/YÖKDİL) veya Eşdeğerliliği YÖK Tarafından Onaylanan Yabancı Dil Sınavı gibi sınavlardan en az 70 puan almış olma şartları da aranan diğer niteliklerdir.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde İktisat bölümünde çalıştırılmak üzere 1 tane de profesör alınacaktır. Akademik personel alım şartlarına bakıldığında Mikro iktisat alanında çalışmaları bulunmak ve tercihen doktorasını yurt dışında yapmış olmak, KPDS/YDS veya Eşdeğerliliği YÖK Tarafından Onaylanan Yabancı Dil Sınavına girip yeterli puan elde etmiş olma şartı vardır.

Akademik personel alımı ne zaman yapılacak?

Adayların 18/09/2019 - 02/10/2019 tarihleri arasında İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na bireysel başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca yapılan açıklamada posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru ve Sınav Yeri: Ulubatlı Hasan Cd. No: 2 34494 Başakşehir / İstanbul

İbn Haldun Üniversitesi Personel Alımı ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@