İBB 420 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Yayımlanan ilan kapsamında 420 sözleşmeli kamu personeli alımı yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında istihdam edileceği duyurulmuştur. İlgili adaylar için kılavuzları ve ekranı açıktır. Detaylara ulaşmak için haberimizin devamında ulaşabilirsiniz.

Kamu Personeli Alımı 14.12.2019, 19:56 14.12.2019, 21:04
İBB 420 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Türkiye Genelinden başvuruda bulunabilecek adaylar için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İBB kariyer sayfasından kamu personeli alımı ilanı yapmıştır. İlgili adaylar için başvuru ekranı ve ilan kılavuzu aşağıda verilmiş olup son başvuru tarihi 17 Aralık 2019 olarak verilmiştir. İlgilenenler için detaylarıyla haberimiz devamında.

Kamu personeli alımı 5393 sayılı Belediye Kanunun 49 maddesine tabi olarak 420 personel alımı yapılacağı ilan edilmiştir. İBB başvuru ekranı açılmış olup son başvuru tarihi 17 Aralık 2019 olarak ilan edilmiştir. Ayrıca ilan kılavuzunda belirtilen şekilde sözlü sınav yapılacak olup sonuçlar için bekleneceği duyurulmuştur.

Genel başvuru şartları ve kadro dağılımları neler; Adaylar için yayımlanan kılavuzda başvuru şartları da açıklandı. Başvurular için ayrı ayrı mezuniyet şartı bulunuyor. YDS şartı da bazı bölümlerde aranmaktadır. Mühendis, şehir plancısı, mimar, matematikçi, tercüman, eğitmen, ekonomist, istatistikçi alımlarında YDS şartı bulunmaktadır. Ayrıca adaylar 30 yaşından büyük olmama şartını sağlamalıdır. Yayımlanan ilanda kadro dağılımı ise ilan kılavuzunda belirtilmekte olup aşağıda ilan kılavuzu ve başvuru ekranı eklenmiştir.

İBB kamu personeli alımı başvuru kılavuzu için tıklayınız.

İBB kamu personeli alımı başvurusu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)