Huzurevlerine Personel Alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tüm Türkiye genelinde bulunan huzurevlerine gerekli olan personel alımı için ilana çıkacak. Bakan Selçuk, bu yıl bitmeden gerekli olan personel alımının gerçekleştirileceğini açıkladı...

Kamu Personeli Alımı 12.07.2020, 16:44 13.07.2020, 09:58
Huzurevlerine Personel Alınacak

Huzurevlerine Personel Alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tüm Türkiye genelinde bulunan huzurevlerine gerekli olan personel alımı için ilana çıkacak. Bakan Selçuk, bu yıl bitmeden gerekli olan personel alımının gerçekleştirileceğini açıkladı.

HUZUREVLERİ İÇİN ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Huzurevleri için talimat verdiğini söyleyen Bakan Selçuk, Sağlık Bakanlığının, il sağlık müdürlüklerinin süreç konusunda büyük verdiğini söyledi.

HUZUREVLERİNDE PERSONEL SAYISI ARTTIRILACAK

Personel alımı ile ilgili açıklama yapan Bakan Selçuk, "Kurumlarda sağlık personelinin sayısını ilerki dönemlerde artıracağız. Bütün huzurevlerine birere doktor görevlendirmek istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da konu ile ilgili emrini verdi. Umarım bu yıl bitmeden bu konudaki hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Sağlık Bakanlığımız bu yıl muhakkak ilana çıkacak." dedi.

FARKLI PERSONEL ALIMLARI DA YAPILACAK

Sağlık personeli yanı sıra temizlik görevlisi, şoför, aşçı ve diğer kadrolara da personel alımı yapılması bekleniyor. Personel alımı için çalışmaların başladığı, yıl bitmeden personel alımı için ilana çıkılması bekleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Gülten 11 ay önce
Nasil huzur evlerine tercih verebiliriz saglikciyim
Gulbahar 11 ay önce
Onlisans engelli bakim bölümünden alım yapilmasini istiyoruz artik sesimizi duyun haatahanelere alım yapilmadi bari huzur evlerinde yapılsın.
Aysel Baltacı 11 ay önce
Yaş sınırı varmı