HSK Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Memuru Alıyor

Resmi Gazete’de duyurulun ilana göre HSK bünyesinde istihdam edilmek üzere Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni memuru alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Başvuru şartları ve ilan kılavuzu ekte…

Kamu Personeli Alımı 17.10.2019, 16:10 17.10.2019, 16:14
HSK Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Memuru Alıyor

Yayımlanan ilana göre Hakimler ve Savcılar Kurulu istihdam etmek üzere Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kamu personeli alımı yapacağını Resmi Gazete ile duyurdu.  Başvuru şartları neler.
Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayımlanan ilan kapsamında alınacak Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 657 sayılı devlet memurları kanunun 4 maddesinin A fıkrası bendinde HSK personeli sınav atama ve nakil yönetmeliği çerçevesinde 2018 KPSS puanı ile öğrenim durumuna göre istihdamları yapılacaktır.

Başvuru Genel Şartları; ÖSYM tarafından 2018 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı “B” gurubundan lisans mezunları KPSS P3 puanından, önlisans mezunları KPSS P93 puanından, KPSS P94 puan türlerinden en az 70 puan alanların başvuruları kabul edilecektir. İş talip formu (www.hsk.gov.tr) adresinden temin edileceği ilan edilmiştir.

Başvuruda bulunacak ilgili adayların; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, askerlik hizmetini tamamlamış olması, öğrenim şartlarına haiz olması gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için yayımlanan ilan kılavuzunu dikkatli şekilde incelemeniz gerekmektedir.

HSK memur alımı kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)