HSK İşçi Alımı Kura ve KPSS Sıralama Sonuçları Açıklandı

HSK sürekli işçi alımına ilişkin KPSS sıralaması ve kura sonuçları açıklanmış olup, Kamu personeli alımına ilişkin evrak teslimi ile ilgili duyuru yayınlandı.

Kamu Personeli Alımı 07.03.2019, 07:24
HSK İşçi Alımı Kura ve KPSS Sıralama Sonuçları Açıklandı

Kurulun bünyesinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca İşçi alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 18-22 Şubat 2019 tarihleri arasında açık iş ilanlarına yapılan başvurular sonucunda kuraya tabi iş pozisyonları için 05 Mart 2019 tarihinde noter huzurunda kura çekimi yapılmıştır.

HSK yayınlamış olduğu duyuru ile Çekilen kura sonucu belirlenen adaylar ile kuraya tabi olmaksızın KPSS puan sıralamasına göre belirlenen adaylar (Şoför ve Bilgisayar Teknolojisi Teknikeri) ve ilgili yönetmeliğin 5. Maddesi gereğince iş taleplerinin karşılanmasında öncelik hakkı bulunan adayların listesi ekte yayınlanmıştır. İlan edilen listede yer alan asıl adaylar ile KPSS puan sıralamasına göre belirlenen adaylar ve işe göndermede öncelikli olan adayların 15 Mart 2019 Cuma günü saat 17:00’a kadar başvuru yaptıkları meslek koluna ilişkin belirtilen belgeleri Kurulun İnsan Kaynakları Bürosuna teslim etmeleri gerekmektedir.

Sözlü / Uygulama sınavının tarihi ve yerine ilişkin ayrıca site üzerinden ilan yapılacaktır. İlgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır. HSK kura sonuçları linki aşağıda yer almaktadır.

HSK sürekli işçi alımı kura sonuçları için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
adem sarikaya 2 yıl önce
05364256176