Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 10 Memur Ve Hizmetli Alımı Yapacak

Son dakika memur ilanları kapsamında açıklanmış bulunan bilgilerde Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 5 adet veri hazırlama memuru ve 5 adet hizmetli alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 06.10.2021, 10:06 07.10.2021, 10:35
Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 10 Memur Ve Hizmetli Alımı Yapacak

Güncel memur alımı ilanları olarak Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından yayınlanmış kamu personel alımları için tüm adayların şartları karşılaması gerekiyor.

Başvuru Bilgileri Nedir?


HSYK personel alımı son başvuru tarihi 8.10.2021.

Başvuru için kuruma şahsen başvurulması lazım.

Başvuru işlemleri için ilk önce www.hsk.gov.tr internet sitesinden 2021 yılı 4/A (Kadrolu) Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni/Hizmetli Giriş Sınavı İş Talep Forumu’nu indirin ve gerekli bölümleri doğru bir şekilde doldurun.

Başvuru adresi: Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA


Başvuru Şartları


Kamu memur alımı için tüm başvuru sahiplerinin, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosuna başvuru için İş talep formu gereklidir ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.


HSYK personel alımı ilanları kapsamı içinde başvuru işlemi gerçekleştireceklerin Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olanlar bakımından öğrenim Belgesinin aslı veya onaylı örneği gerekmektedir. Ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.


Kadrolu personel alımı dâhilinde çalışmak için adayların kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasının aslı veya örneği ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.


Bay ve bayan bütün vatandaşların KPSS-2020 sınav sonuç belgesi ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı