Helal Akreditasyon Kurumu Pek Çok Pozisyona İşçi Alıyor

Helal akreditasyon kurumu tarafından elektrikçi, tesisatçı, güvenlikçi ve temizlik görevlisi gibi pek çok pozisyona personel alımı yapılmaktadır.

Kamu Personeli Alımı 10.03.2020, 08:55 10.03.2020, 08:52
Helal Akreditasyon Kurumu Pek Çok Pozisyona İşçi Alıyor

Başvuru Şekli

Helal Akreditasyon Kurumu tarafından 9 Mart 2020 tarihinde İşkur üzerinden ilan yayınlanmıştır. Başvurular da İşkur üzerinden şahsen ya da elektronik ortamda alınacaktır. Şartları sağlayan adaylar 13 Mart 2020 tarihine kadar başvuru yapacaktır. 

İlan kapsamında elektrikçi, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, güvenlik görevlisi ve temizlik personeli pozisyonlarına personel alımları yapılmaktadır. Adaylar bu meslek kollarından sadece birine başvuru yapabilecektir. 

Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olan, 18 yaşını doldurmuş, memur olma genel koşullarını sağlayan, askerlikle ilişiği olmayan, SGK’dan aylık almayan, görevini yapmasına engel sağlık sorunu olmayan adaylar başvuru yapabilecektir. Adayların tamamının Ankara’da ikamet etmesi gerekir ve vardiyalı çalışmaya uygun olmalıdırlar. 

Bakım ve onarım görevlisi meslek lisesi mezunu olmalıdır. Güvenlik görevlisi en az lise mezunu olmalıdır. Silahlı güvenlik görevlisi belgesi ise mülakattan önce sunulmalıdır. Temizlik personeli en az ilköğretim mezunu olmalıdır. Isıtma ve sıhhi tesisatçı olmak için başvuranlar bu bölümden meslek lisesi mezunu olmalıdır. Ayrıca MEB onaylı doğalgaz kaloriferci ateşçisi sertifikasına sahip olmak ve kalfalık ya da ustalık belgesine sahip olmak gerekir.

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar listelenecektir. Bu kişiler önce 26 Mart tarihinde kuraya alınacaktır. Kurada kontenjanın 4 katı kadar aday belirlenecektir ve sözlü sınava alınacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)