Hazine Ve Maliye Bakanlığına 5000 Personel Alımı Yapılacak

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kendisine ait olan Twitter hesabının üstünden yaptığı açıklamalarda Hazine Ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 2000 personel alımı ve kurum içi özel sınav işlemleri ile de 3000 kadroya atama yapılacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 23.10.2020, 18:45 26.10.2020, 08:56
Hazine Ve Maliye Bakanlığına 5000 Personel Alımı Yapılacak

Hazine Ve Maliye Bakanlığına 5000 Personel Alımı Yapılacak

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından son dakika bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Hazine Ve Maliye Bakanlığı bünyesine toplamda 5000 personel alımı yapılacağı söylendi.

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kendisine ait olan Twitter hesabının üstünden yaptığı açıklamalarda Hazine Ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 2000 personel alımı ve kurum içi özel sınav işlemleri ile de 3000 kadroya atama yapılacağını açıkladı.

İLANLAR NE ZAMAN YAPILACAK

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamasında 2 bin kişillik kamu personeli alımlarının yarından itibaren yayımlanacağını söyledi.

ALIMIN DETAYLARI NEDİR

500 hazine ve maliye uzman yardımcısı alımı yapılacak.

15 hazine ve maliye müfettiş yardımcısı alımı yapılacak.

1000 gelir uzman yardımcısı alımı yapılacak.

175 vergi müfettiş yardımcısı alımı yapılacak.

300 defterdarlık uzman yardımcısı alımı yapılacak.

10 stajyer hazine kontrolörü alımı yapılacak.

1500 Kurumiçi defterdarlık uzmanı alımı yapılacak.

1500 Gelir uzmanı alımı yapılacak.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Hazine Ve Maliye Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Bilal BALICA TLF.05436562291 ACELE İŞ ARIYORUM 5 ay önce
Üçüzlerim VAR.TOPLAM 4 ÇOCUK Babasıyım.işim gücüm yok.bana daimi bir iş vermenizi rica ediyorum.