Hazine ve Maliye Bakanlığı 7 Kamu Personeli Alıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan ilan ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans Birimine 7 sözleşmeli kamu personeli alımı duyuruldu.

Kamu Personeli Alımı 12.01.2019, 02:59 12.01.2019, 03:05
Hazine ve Maliye Bakanlığı 7 Kamu Personeli Alıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi bünyesine 7 sözleşmeli Uzman Personel ünvanlı kamu personeli alımı için seçme sınavı ile alım yapılacaktır.

Alımı planlanan 7 uzman personel 4 kişi Hukuk Müşaviri, 3 Kişi Bilgi Teknolojileri Yöneticisi pozisyonlarında görevlendirilecek.

Seçme sınavına katılma şartları ise şöyledir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

Sınav tarihi itibarıyla, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçeli idareler ve sosyal güvenlik kurumlarından birinde (adaylık süresini tamamlamış olarak) çalışıyor olmak,

Kurumlarından aylıksız izinli veya geçici görevlendirilebilecek kadroyu haiz olmak,

Hukuk Müşaviri pozisyonu için hukuk fakültesinden veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

Bilgi  Teknolojileri Yöneticisi  pozisyonu için   bilgisayar  mühendisliği,  yazılım mühendisliği,  elektrik ve/veya  elektronik  mühendisliği,  matematik ve  istatistik bölümleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan veya son 5 yıldır bilgi teknolojileri alanında çalışmış olduğunu belgeleyecek diğer mühendislik fakültelerinden mezun olmak,

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'ndan (YDS)  İngilizce dilinden son 5 yıl içerisinde en az 80 (seksen) puan almak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen, uluslararası geçerliliği olan bir belgeye sahip olmaktır.

Şartları tutan adaylar www.cfcu.gov.tr internet adresinden temin edilecek İş Talep Formu ve diğer belgelerle elden veya posta yoluyla aşağıda bulunan adrese, en geç 22 Şubat 2019 tarihi mesai saati sonuna kadar ulaştırılmak suretiyle başvuru yapılabilecektir. İş Talep Formunda, “geçici görevli olarak” veya kurumundan aylıksız izinli sayılarak hizmet sözleşmesi imzalamak suretiyle çalışma seçeneklerinden birinin işaretlenmesi zorunludur.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 7 Uzman Personel ilanını ayrıntılı incelemek için tıklayınız.


 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Nuray Torun 2 yıl önce
Kız meslek lisesi