Havayolu Şirketi En Az Lise Bay-Bayan Kabin Memuru Alımı

Yayınlanan ilana göre Havayolu Şirketlerinden Onur AİR en az lise mezunu kabin memuru alımı başvurusu başladı. Başvuru bay bayan adaylar yapabilmektedir. Başvuru başlamış olup şartları ve detayları haberimizin içeriğinde…

Kamu Personeli Alımı 27.01.2020, 09:57
Havayolu Şirketi En Az Lise Bay-Bayan Kabin Memuru Alımı

Havayolu şirketi tarafından yayınlanan ilan kapsamında en az lise mezunu adayalar arasından bay bayan kabin memuru alımı başvuruları başlamıştır. İlgilenen adaylar için başvuru şartları ve detaylarıyla aşağıda verilmiştir. İlgili adayların yaş şartı ise 1990 ile 2000 yılları arasında doğanların başvuruları kabul edilmektedir.

Onur AİR havayolu şirketinde kabin memuru olmak için en az lise veya dengi okullardan mezun olması, yurtdışında eğitim görmüş ise denklik belgesi olması, Üniversite ile Meslek Yüksek Okullarından Kabin Hizmetleri Bölümünden mezun olması tercih sebebidir.

Başvuru şartları arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, erkek adaylar için askerlik hizmeti tamamlamış olması veya 1 yıl tecilli olması, Adli sicil kaydının temiz olması, güvenlik ve arşiv araştırma sonucunun temiz olması ve kamu haklarından mahrum bulunmayan adaylar arasından alımlar gerçekleştirilecektir.

İlgili adayların sağlık şartları; Sağlık durumunun uçuşa elverişli olması, Göreve başlamadan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün yetkilendirdiği hastanelerden uçuş uygunluk sağlık raporunun alması ve Onur Air işyeri hekimliği tarafından onaylanması, İyi derece İngilizce, İtalyanca, Almanca ve Kazakça konuşuyor olması gerekmektedir.

Adayların genel nitelikleri; Antalya şehrinde ikamet eden veya edebilecek olanlar, Erkek adaylar için 1,70 ile 1,92 cm boy aralığı ve Bayan adaylar için 1,60 ile 1,80 cm boy aralığı boy/kilo orantılı olması, adaylar üniformalarını giydiğinde vücudunun görünen kısımlarında dövme veya piercing bulunmaması gerekiyor.

Onur Air kabin memuru alımına başvuru için Tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Barış karaman 1 yıl önce
Bu alım gerçek mi
Berkcan Kara 1 yıl önce
Meslek lisesi mezunuyum muhasebe bölümü kadrolu iş için başvuru yaptım adres Selahaddin eyubii cadde no 37 kat 3 D 6 pendik İstanbul 05337329958