Hacı Bayram Veli Üniversitesi 90 Personel Alımı Yapacak

Ankara sınırları içerisinde Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde istihdam edilmek üzere 50 personel alımı yapılıyor. İŞKUR'un yayınladığı ilanda 43 tanesi güvenlik görevlisi kadrosuna, 40 tanesi temizlik görevlisi kadrosuna, 7 tanesi şoför kadrosuna personel istihdamı yapılacağı bildirildi. Güvenlik görevlisi kadrosunda deneyim aranmazken şoför kadrosuna alım şartında 2 yıl deneyim aranıyor. İşte personel alımı detayları.

Kamu Personeli Alımı 20.09.2019, 21:05 21.09.2019, 12:47
Hacı Bayram Veli Üniversitesi 90 Personel Alımı Yapacak

Türkiye İş Kurumu, il geneli yayınladığı ilanlarla birçok kişiye istihdam kapısı açmakta ve ülkenin kalkınması için üstüne düşen görevi yapmaya gayret göstermektedir. İŞKUR İnternet sitesinden neredeyse her gün yeni bir kadro ilanı duyurup gerekli personel teminini kurumlara sağlamak için aracı rolünü üstlenmektedir. Kurumların kamu personeli temini için açılan ilanlardan biri de Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin alım yapacağı 90 personeldir. 

İlan detaylarına baktığımızda Güvenlik Görevlisi kadrosu için İŞKUR ilan takip numarası 00005171700 olurken, güvenlik görevlisi şartlarında en az lise mezunu olması şartı yer aldı. Güvenlik görevlisi ilanına başvurmak için aranan bir diğer şart ise Özel Güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valiliklerce verilen özel güvenlik kimlik kartına sahip olmaktır.

İŞKUR ilanında istihdam edilecek diğer kadro ise temizlik görevlisidir. İlan takip numarası 00005171711 olan kamu personeli alımında, temizlik görevlisi kadrosuna başvurmak için ilköğretim mezunu şartı olması yeterli kılındı. 

İlanda alımı gerçekleştirilecek olan kadrolardan biri olan şöforlük kadrosunda da belli başlı bir takım şartlar koşuldu. En az B sınıfı ehliyete sahip olunması, en az lise ve dengi okul mezunu olunması bir de bu alanda en az iki yıl tecrübeli olma şartı yer almaktadır. İŞKUR ilanında ilan takip numarası ise 00005171731 olarak bildirildi.

Alınacak Personeller deneme süreli alındığı için ilan şartında genel bir madde bulunmaktadır. İşe alınacak pesonellerin deneme süresi 60 gün olduğu, deneme süresi içinde başarısız olan personellerin iş akdinin feshedileceği de şartlara eklendi. 

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. 

İŞKUR tarafından Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesine bildirilen başvurular arasından İlan edilen her unvan sayısının 4 (dört) katı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir. Kura çekimi 02 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 10:00’da Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü Abadan Konferans salonunda gerçekleştirilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Mustafa 2 yıl önce
Kura çekimlerinde bulunmak gerekiyor mu?