Hacettepe Üniversitesi 71 Kamu Personeli Alımı Yayınlandı

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 26 Kasım 2018 tarihli resmi gazete ilanı ile üniversite birimlerinde açık bulunan yerlere tam 71 adet Öğretim Üyesi alımı ilanı yapıldı.

Kamu Personeli Alımı 27.11.2018, 02:04
Hacettepe Üniversitesi 71 Kamu Personeli Alımı Yayınlandı

26 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete ile ilana çıkan Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü Üniversite birimlerinde açık bulunan anabilim ve anasanat dalları ve koşulları belirtilen kadrolara Yükeköğretim Kanununun ilgili maddelerine göre öğretim üyesi ünvanlı kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

İlgilenen adaylar için başvuru başlangıcı ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarih olan 26 Kasım 2018 tarihinde başlamış olup 28 Aralık 2018 tarihinde başvurular sona erecektir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvurular kadronun ilan edildiği birime, Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular ise Rektörlüğün yazı işleri müdürlüğüne yapılacaktır.

Profesör ve Doçent kadrolarına devamlı statü’ye göre atama yapılacaktır. Adayların  Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından kabul edilmiş ve Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış başvuru koşullarını ve atama kriterlerini sağlamaları gerekmektedir.
 Ancak Hacettepe Üniversitesi atama kriterlerini karşılamış olmak, kadro ilanına başvurmak için asgari koşul olarak kabul edilmektedir, kadroya atanma hakkı sağlamamaktadır.


Üniversitemizde eğitimlerini %30 veya %100 yabancı dilde yapan birimlere başvuran adayların tamamı açıklamalarda yer alan (Üniversitemizde eğitimlerini %30 veya %100 yabancı dilde yapan birimlerdeki kadrolara başvuran adayların ilgili birimlere atanması için yabancı dilde ders verme sınavını başarmış olmaları şarttır.Bu sınavlar, ilanı takiben Rektörlüğümüz tarafından organize edilecektir.) ifadeye tabi olacaklardır. Koşullara uymayan adayların başvuruları işleme konulmayacaktır.

 Adayların, kadroya atanmayı engelleyici herhangi bir ceza almamış olmaları gerekir.

Ayrıntılı ilanı incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)