GSB Kura Sonuçları Açıklandı! Sonuç Sorgulama Sayfası

Gençlik ve spor bakanlığı sürekli işçi statüsünde başvurusu yapılan personel alımı için kura çekim sonuçları açıklanmış olup hemen sorgulama yapabilirsiniz.

Kamu Personeli Alımı 05.03.2019, 10:35 05.03.2019, 12:13
GSB Kura Sonuçları Açıklandı! Sonuç Sorgulama Sayfası

Gençlik ve Spor Bakanlığı 27 Şubat 2019 Tarihinde kura çekilişi yapılan işçi alımı için sonuçları yayınladı. Kamu personeli alımı için başvuru yapan adaylar aşağıdaki linke tıklayarak GSB kura sonuç sorgulama sayfası üzerinden illere göre sorgulama yapabilirler.

İŞKUR tarafından gönderilen ve noter huzurunda çekilen kura sonuçları aşağıdaki linkte yer almakta olup kura çekimi sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan asıl adaylar 15 Mart 2019 tarihine kadar başvuru yaptıkları meslek koluna ilişkin istenilen belgeleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir. Alım sürecine ilişkin takip eden diğer işlemler İl Müdürlüklerince ayrıca ilan edilecektir.

Adaylar için sunmuş olduğumuz linkte GSB kura sonuçları 2019 yılı için başvuru yapılan ünvana göre sözlü sınava girecek olan adaylardan istenilen evraklar her meslek kolu için farklı olup detaylı bir şekilde yer almaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı yapmış olduğu duyuru ile adayların istenen belgeleri 15 Mart 2019 Tarihine kadar teslim etmesi zorunludur. İstenilen belgeler gençlik spor il müdürlüklerine teslim edilecektir.

GSB Kura Sonuç Sorgulama yapmak için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (5)
Mustafa maya 2 yıl önce
çıkmadı
İşsiz 2 yıl önce
Bizde şans olsaydı türkiyede doğmazdık çıkmadı ismimiz gene işsiz kaldık
Kubra kartal 2 yıl önce
Sayin bakanim neden bayan bekciler alinmiyor
uğur yılmaz 2 yıl önce
Yine boş yine boş
ERTUĞRUL KAPUCU 2 yıl önce
Lise mezunuyum.Yaşım geçmek üzere bir kuruluşaişbaşıyapamadım.TTK ya müraacat yapamadım.Yaş sınırı konulduğu için.Memurluk ya da daimi işcilik kadrolarına müraact yapıyoruz o da kura işi.Biz hiç bir kuruluşta çalışamayacağız mı.Biz de çoluk çocuğa bakacağız elbette.sayın bakanlarım bizim gibi gençlere de yaşımıza uygun bir işlerde çalşmamızı sağlayın .Lütfen.40 yaşına kadar işçi alımı ya da memur alımı dayaparsanız bence iyi olacak.Biraz da bizim yaş gruplarına da iş zerirseniz çok seviniriz.Sizsaygı değer büyüklerimden özellikle istirham ediyorum.MBinlerce biz gibi olanlar haber bekliyoruz.Biraz da bizlere kadro ayırın.Saygılar sunuyorum.Hayırlı Cumar yurdumun güzel İnsanları.c