Genelkurmay ile Savunma 45 memur alacak (Başvuru Ekranı)

Genelkurmay Başkanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı uzman yardımcısı kadrolarına 45 yeni memur alımı duyurusu yayımladı. Yayımlanan ilana başvurular başladı.

Kamu Personeli Alımı 18.12.2019, 12:08
Genelkurmay ile Savunma 45 memur alacak (Başvuru Ekranı)

PERTEM üzerinden Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı için yayımlanan sivil personel (memur) alımı başvuruları yine PERTEM üzerinden alınmaya başladı. PERTEM MSB'nin kurumlarına memur ya da subay alımında kullanılan başvuru ve sonuç öğrenme sistemidir. MSB memur alımı bu sayfadan yapılmaktadır.

MSB bünyesine alınacak uzman yardımcıları bakanlığın merkez teşkilatı binalarında istihdam edilecek. Silahlı kuvvetlere alınacak personeller ise Genelkurmay Başkanlığı'nda Anlara'da istihdam edilmek üzere başvuru toplayacak.

Başvurular ne zamana kadar sürecek, nereden yapılacak;

Başvuruda bulunmak isteyen devlet memuru adayları 10 Ocak 2020 tarihine kadar MSB PERTEM (Personel Temin Sistemi) üzerinden başvuru ekranına e-devlet şifresi ile ulaşarak müracaat işlemlerini çevrimiçi bir şekilde gerçekleştirecek.

Başvuru genel şartlarında ise 35 yaşını doldurmamış olma şartı bulunmaktadır. Adayların 2018 veya 2019 yılında gerçekleştirinen KPSS'den P1, P4, P6, P7, P18, P37 puan türlerinde en az 70 almış olması gerekmektedir.

Genelkurmay 5 kamu personeli alıyor;

Genelkurmay karagahlarına alımı gerçekleştirilecek 5 personel için başvuru şartları belli oldu. Mezuniyet şartına bakıldığında silahlı kuvvetler uzman yardımcısı unvanıyla alım için Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve işletme mezunu olunması gerekmektedir.

MSB 40 sivil memur alımı mezuniyet şartları;

Milli Savunma Bakanlığı'da Ankara'da 40 kamu personeli (sivil memur) alımı gerçekleştiriyor. Alımlar için başvuruda gereken mezuniyet şartı ise lisans programlarından kılavuzda belirtilen haliyle mezun olmaktır. Bunlar uluslararası ilişkiler, uluslararası ilişkiler ve avrupa birliği, küresel ve uluslararası ilişkiler, küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, toplumsal ve siyasal bilimler, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi gibi bölümlerdir.

MSB 45 uzman yardımcısı alımı başvuru kılavuzuna erişmek için tıklayınız. Başvuru yapmak için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)