Genelkurmay Başkanlığı 51 Kamu Personeli Alımı

Genelkurmay Başkanlığı’nın 51 kamu personeli alımı için personel alım ilanı yayınladı. İlan için son başvuru tarihi 29 Mart 2019 olarak belirtildi.

Kamu Personeli Alımı 01.03.2019, 19:41 01.03.2019, 21:58
Genelkurmay Başkanlığı 51 Kamu Personeli Alımı

Genelkurmay Başkanlığı’nca yayınlanan personel alımı ilanında uzman personel kadrosunda istihdam etmek üzere toplamda 51 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.

51 uzman personel alımına başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 27 Şubat tarihinde başlamış olup 29 Mart 2019 tarihinde sona erecektir. Başvurular Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin resmi internet sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Genelkurmay Başkanlığı 51 personel alımında adaylarda aranan şartlar arasında; Türk vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 (Lisans) türünden en az 70 puan almış olmak yer almaktadır.

Ayrıca adayların 1 Ocak 1989 sonrası doğmuş olması da gerekmektedir. Adaylarda aranan mezuniyet şartı; uluslararası ilişkiler, küresel ve uluslararası ilişkiler, toplumsal ve siyasal bilimler, gazetecilik, hukuk, kamu yönetimi, işletme, maliye, mütercim-tercümanlık, çeviribilim olarak belirtilmiştir.

Genelkurmay Başkanlığı 51 personel alımı başvuru kılavuzunu incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ekrem aslan 2 yıl önce
Slm nasıl basvurmamız gerekiyor bilgi verırmısınız