Gençlik ve Spor Bakanlığı 500 Personel Alımı Gerçekleştirecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı gerçekleştirilmesi için iş ilanları yayınlamıştır. Yayınlanmış olan ilanlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı sözleşmeli olarak 500 tane yurt yönetim personeli alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 20.12.2020, 11:29 21.12.2020, 12:40
Gençlik ve Spor Bakanlığı 500 Personel Alımı Gerçekleştirecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı 500 Personel Alımı Gerçekleştirecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı gerçekleştirilmesi için iş ilanları yayınlamıştır. Yayınlanmış olan ilanlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı sözleşmeli olarak 500 tane yurt yönetim personeli alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ NEDİR

Başvuran adayların 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olması gerekiyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı yurt yönetim personeli alımı ilanı başvuru tarihi 04.01.2021 tarihinde başlayacak 20.01.2020 tarihinde sona erecektir.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin basvuru.gsb.gov.tr sitesi üstünden “Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımı Sınav Başvurusu Formu” nu doldurarak elektronik olarak başvuru yapmaları gerekiyor.

270 Bayan personel alımı yapılacak

230 Erkek personeli alımı yapılacak

Resmi ilanın linki aşağıdadır.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/712713/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/kamu-personel-alim-ve-sinavlari/genclik-ve-spor-bakanligi-500-yurt-yonetim-personeli-istihdam-edecek-

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Spor Bakanlığı 500 Yurt memuru alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Kamile 4 ay önce
Keşke sadece 2020 kpss istemeselerdi
Ecem 4 ay önce
Sürücü belgesi şartmı