Gençlik ve Spor Bakanlığı 2000 Personel Alımı Yapacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu gün içinde yapmış olduğu açıklamalarda Gençlik Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 2000 antrenör alımı yapılacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 13.11.2020, 14:48 15.11.2020, 10:53
Gençlik ve Spor Bakanlığı 2000 Personel Alımı Yapacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2000 Personel Alımı Yapacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu gün içinde yapmış olduğu açıklamalarda Gençlik Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 2000 antrenör alımı yapılacağını açıkladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda Gençlik ve Spor Bakanlığının 2021 yılı için bütçe görüşmeleri gerçekleşiyor.

Plan ve Bütçe Komisyonunda başlamış olan görüşmeler şuan için devam ediyor. Komisyon, AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı ve yapılan toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı katılarak 2021 yılı bütçesi çin sunumunu gerçekleştirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu komisyonda yapmış olduğu flaş açıklamalarda personel alımı ile ilgili müjde verdi.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Önümüzdeki günler içerisinde 2000 yeni antrenör alacağız" açıklamasını yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: "2021 bütçesi için harcayacağımız her bir kuruş Türk gençliğinin huzuru, mutluluğu, sosyal faaliyetleri için kullanılacaktır.’’ Dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Twitter hesabı üstünden konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"2021 yılı için bütçe toplantımız devam ederken 2000 antrenör ataması gerçekleştireceğimizin müjdesini buradan vermek istiyorum. Detayları en kısa sürede açıklayacağız." dedi.

ANTRENÖR ŞARTLARI NEDİR?

1- Gençlik ve Spor Bakanı antrenör alımı Başvuru tarihi itibariyle sözleşmeli Spor Uzmanı olarak alınacaklarda pozisyon unvanlarına göre aşağıdaki şartlar aranır.

2 - Gençlik ve Spor Bakanı antrenör alımı Spor Psikoloğu: Psikoloji alanında yükseköğrenim görmüş olmak ve spor psikolojisi konusunda yurt içi veya yurt dışında lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim gördüğünü belgelemek.

3 -  Gençlik ve Spor Bakanı antrenör alımı Spor Fizyoterapisti: Üniversitelerin fizik tedavi ve rehabilitasyon yüksek okulundan-bölümünden mezun olmak, spor fizyoterapisi konusunda yurt içi veya yurt dışında lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim gördüğünü belgelemek,

4 -  Gençlik ve Spor Bakanı antrenör alımı Spor Beslenmecisi: Üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümü mezunu olmak ve spor beslenmesi konusunda yurt içi veya yurt dışı lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim gördüğünü belgelemek,

5 -  Gençlik ve Spor Bakanı antrenör alımı Spor Masörü: Yurt içinde veya yurt dışında yüksekokul mezunu olup, spor masörlüğü belgesi bulunan ve faal olarak en az 1 yıl spor masörlüğü yaptığını belgelemek zorunludur.

6 - Gençlik ve Spor Bakanı antrenör alımı Spor Uzmanlığı için belirtilen bölümlerden mezun olmak gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)