Gelir İdaresi Başkanlığı Avukat Alımı

Kamu Kurumuna Avukat alımı yapılması için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmış olan ilanda Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 50 adet Avukat alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 02.12.2020, 00:15 03.12.2020, 00:16
Gelir İdaresi Başkanlığı Avukat Alımı

Gelir İdaresi Başkanlığı Avukat Alımı

Kamu Kurumuna Avukat alımı yapılması için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmış olan ilanda Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 50 adet Avukat alımı yapılacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Gelir İdaresi Avukat alımı ilanı başvuru tarihi 24.11.2020 tarihinde başlayacak 04.12.2020 tarihinde ise son bulacaktır.

Başvuru yapmak isteyen bütün adayların http://sinav.gib.gov.tr internet adresinde yer alan Online Sınav Sistemine kayıt olarak, sistemde yer almış olan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmak sureti ile yapılması gerekiyor.

Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin bütün detaylı açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır.

Başvuru yapacak olan kişilerin KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekiyor.

Başvuru yapan bütün kişilerin 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

Resmi ilan başvuru kılavuz linki aşağıdadır.

https://kamuilan.ailevecalisma.gov.tr/ilanDetay.aspx?6d0fa31d-7dbf-4a43-8d98-fa6cd7fb386a

AVUKAT ALIMI YAPILACAK ŞEHİRLER

Adana 2 Avukat alımı

Ankara 3 Avukat alımı

Bursa 2 Avukat alımı

Denizli 1 Avukat alımı

Diyarbakır 1 Avukat alımı

Edirne 2 Avukat alımı

Erzurum 1 Avukat alımı

Gaziantep 2 Avukat alımı

Hatay 1 Avukat alımı

İstanbul 24 Avukat alımı

İzmir 2 Avukat alımı

Kahramanmaraş 1 Avukat alımı

Malatya 1 Avukat alımı

Sakarya 1 Avukat alımı

Samsun 2 Avukat alımı

Şanlıurfa 2 Avukat alımı

Tekirdağ 1 Avukat alımı

Zonguldak 1 Avukat alımı

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Gelir İdaresi Avukat Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Gelir İdaresi Avukat Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Gelir İdaresi Avukat Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Gelir İdaresi Avukat Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Gelir İdaresi Avukat Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Gelir İdaresi Avukat Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Gelir İdaresi Avukat Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

8. Gelir İdaresi Avukat alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Gelir İdaresi Avukat alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Gelir İdaresi Avukat alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Gelir İdaresi Avukat alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Gelir İdaresi Avukat alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Gelir İdaresi Avukat alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Gelir İdaresi Avukat alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)