Gelir İdaresi 13 Şehirde 750 Memur Alımı Gerçekleştirecek

Son dakika memur alımı için bildirilmiş kamu personel alımında Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) içerisinde çalıştırılmak üzere 750 Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 10.11.2021, 09:56 13.11.2021, 00:14
Gelir İdaresi 13 Şehirde 750 Memur Alımı Gerçekleştirecek

Kamu memur alımı iş başvurusu gerçekleştirecek adayların başvuru sırasına göre en fazla 5 şehri tercih edecek ve tercih edilen şehirlerden hangisinin yazılı sınavına gireceği, KPSS puanları göz önüne alınarak gerçekleştirilecek başarı sıralamasına göre karar verilecek.


ALIM YAPILAN ŞEHİRLER


Ankara

Antalya

Bursa

Diyarbakır

Erzurum

Gaziantep

Hatay

İstanbul

İzmir

Kocaeli

Mersin

Şanlıurfa

Tekirdağ


GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI MEMUR ALIMI BİLGİLERİ


•    Resmi olarak yayınlanmış alımlar için başvurular, 15 Kasım 2021 Pazartesi günü başlayıp, 24 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 17.30'da sona erecektir.

•    Bütün bay ve bayan adayların başvuru işlemleri için http://sinav.gib.gov.tr adresinde bulunmuş olan Online Sınav Sistemine kayıt yapılarak, sistem içerisinde yer almış olan sınav başvuru formunu elektronik olarak doldurmaları suretiyle gerçekleştirilecektir.


750 KAMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI


1.    GİB personel alımı için başvuru yapacak olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunların denkliği yetkili organlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden mezun olması gerekiyor.

2.    Kamu kurumu personel alımları kapsamında başvuru yapacak vatandaşların herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olması, 01.01.2021 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımaları gerekiyor.

3.    Gelir uzman yardımcısı alımı için başvuru yapacak olan şahısların herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması ve ÖSYM 2020 ve 2021 yılları içerisinde yapılmış olan KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı