Gelecek Ay 2.500 Engelli Memur Alımı Yapılacak

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mecliste yaptığı konuşmasında 2.500 engelli personel alımı yapılacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 14.11.2018, 20:24
Gelecek Ay 2.500 Engelli Memur Alımı Yapılacak

Aralık Ayında Alım Yapılacak

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşma yapan Çalışma Bakanı Selçuk, Aralık ayı içerisinde 2.500 engelli personel alımı yapılacağını açıkladı. Hali hazırda kamuda memur statüsünde çalışmakta olan memur sayısının 54 bine yaklaştığını açıklayan Bakan Selçuk 8 bin 667 kontenjan açığının bulunduğunu da belirtti. Bu açığı kapatmak için Aralık ayında toplam 2.500 engelli personel istihdamı gerçekleştirilecek. 

Kamu ve özel sektörde çalışan engelli personellere de değinen Bakan Selçuk kamuda kontenjanın üzerinde engelli personel çalıştırıldığını dile getirdi. Bu açıklamasını rakamlarla da destekleyen Bakan Selçuk kamuda 14 bin 782 engelli işçinin çalıştığını belirtti. Özel sektörde ise 125 bin 885 engelli işçi istihdam edilmektedir. 

2002 yılı ile kıyaslama yapan Bakan Selçuk kamuda çalışan engelli işçi sayısının 9 kat arttığını belirtti. Aynı şekilde çıkarılan yasalar ile birlikte özel sektörde istihdam edilen engelli personel sayısında da ciddi bir artış yaşanmıştır. Devletimizin engellilere yönelik olarak geliştirdiği bu politikalarının devam edeceğini de sayın bakanın sözlerinden anlamaktayız. Engelli adaylar ise şimdi ilanları beklemeye başladılar. İlanlar yayınlanır yayınlanmaz başvurular başlayacak ve alım sürecine girilecektir. Kamuya yapılan alımlarda EKPSS puanı ile ek sınavlardan başarılı olmak istenecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (5)
RUKİYE şahin 2 yıl önce
ekkps ile varsa kamu engelli personel ya kuralayla işe girenler ne olçak acaba kamu personeli lütfen bizede ilk öğretim ve ortaokulu mezunlarıda düşünün sizden ricam bemin bizide görün
Mustafa semiz 2 yıl önce
Bilgi nerden alabiliriz
Cigdem dilek 2 yıl önce
Is arıyorum engelli sinop merkez de ikamet etmk deyim kamu
Mehmet ülker 1 yıl önce
Engelliyim iş arıyom konya çumra 05417736072
ismail ünal 1 yıl önce
Engelliyim iş arıyom uşak merkez.05318438366

Gelişmelerden Haberdar Olun

@